Recenzje Sprzęt

Genesis Thor 300 RGB – Recenzja klawiatury dla graczy

 

Klawiatura Genesis Thor 300 RGB to jeden z nowszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Ten konkretny model dostępny jest w różnych wersjach. Wersje różnią się od siebie przełącznikami, oraz kolorem podświetlenia.
Na test do redakcji otrzymaliśmy sprzęt z czerwonymi switchami, które charakteryzują się swoją cichością. Jeżeli macie czuły mikrofon i koledzy na discordzie zarzucają Ci hałasowanie, ten konkretny model jest stworzony dla Ciebie!

Klawiatura prezentuje się bardzo solidnie. Wykonana jest z aluminium, a nie z taniego plastiku, jak to często bywa przy „tańszych” klawiaturach. Waga klawiatury wynosi 1225g, więc jest ona odpowiednia.

Przyciski są dość duże, literki, bądź znak specjalny wypełniają 3/4 powierzchni. Mają dość chropowatą powierzchnię, przez co palec nie ślizga się na przycisku. Układ klawiszy to US z dużym enterem (duże shifty, długi backspace, duży enter). Pod klawiaturą są dwie podkładki antypoślizgowe, oraz dwie wyciągane nóżki, które również zakończone są tego typu nakładkami.

Dużą zaletą tego modelu klawiatury jest podświetlenie RGB, które znajduje wielu fanatyków, niestety nie jest ono dobrze widoczne w jasnym świetle. Zazwyczaj klawiatury z tego typu specyfikacją kosztują krocie. Tutaj możemy kupić mechanika z kolorowymi światełkami za niecałe 200 zł, co jest świetnym rezultatem.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Siła nacisku do aktywacji klawisza45 g
Żywotność klawiszy50 mln.
Dystans do aktywacji klawisza2 mm
Czas reakcji8 ms
Kolor podświetleniaRGB
Ilość trybów podświetlenia25
Układ klawiszyStandardowy (US)
Typ przełącznikaOutemu Red
Częstotliwość próbkowania1 000 Hz
Waga695 g
KolorSzary
PodświetlenieTak
Mechanizm klawiszyMechaniczna
Długość przewodu175 cm
ZłączaUSB 2.0
ProfilWysoki
Wysokość38 mm
Szerokość136 mm
Długość355 mm

Podświetlenie możemy ustawić sobie wobec własnego uznania. Podstawowe jest tęczowe migotanie. Aby zmienić tryb musimy pobrać aplikację która oprócz zmiany efektów świetlnych, pozwala między innymi na zaprogramowanie klawiszy, czy też nagranie makra, czyli samoczynnego powtarzania się danych kliknięć.

Klawiatura Genesis Thor 300 RGB prezentuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Mechanik z kolorowym podświetleniem i czerwonymi switchami jest stworzony dla graczy, w których prezentuje się wyśmienicie! Model ten można zakupić w cenie już od 199złotych na oficjalnej stronie producenta.

8/10
Super!

Genesis Thor 300 RGB

Klawiatura w dobrej cenie z dosyć cichymi przełącznikami, jednak podświetlenie RGB mało widoczne. Długi kabel prawie dwu metrowy, wysoki profil i dobra jakość wykonania na plus. Dobry stosunek jakości do ceny.
19-letni fan esportu, motoryzacji, komputerów i wszelakich elektronicznych nowinek.

Komentarze

Scroll to top