Recenzje

Genesis Oxid 450 RGB – recenzja podstawki chłodzącej do laptopa

 

Nie od dziś wiadomo, że graczem się jest, a nie bywa. Każdy prawdziwy gracz wykorzystuje pełną moc swojego sprzętu, a łącząc to z długimi rozgrywkami możemy otrzymać wysokie temperatury podzespołów. W przypadku komputera stacjonarnego należy rozważyć czyszczenie wnętrza, wymianę pasty termoprzewodzącej. Jeśli zaś korzystasz z laptopa to koniecznie dowiedz się czym są podkładki chłodzące! W tym materiale opiszę swoje wrażenia z podkładką Genesis Oxid 450 w wersji RGB.

Komu potrzebna jest podkładka chłodzca?

Podkładka chłodząca zalecana jest graczom, który potrafią godzinami grać na swoich laptopach w przeróżne tytuły. Długie rozgrywki potrafią rozgrzać podzespoły do tego stopnia, że wbudowane chłodzenie nie nadąża i laptop się przegrzewa. Oprócz samej głośniejszej pracy warto wiedzieć, że długa praca na wysokich temperaturach potrafi uszkodzić nawet całą jednostkę! Z pomocą przychodzi podkładka chłodząca od firmy Genesis. Model Oxic 450 RGB jest dedykowany graczom – oprócz samego wyglądu posiada wbudowane ledy RFB, dzięki którym każdy pozna, że jesteś prawdziwym graczem!

Oxid 450 jest zapakowany w standardowe opakowanie, w którym znajdziemy wszystkie informacje oraz specyfikację urządzenia. Sama podstawka jest dobrze zapakowana, więc nie uszkodzi się w transporcie. W środku oprócz podstawki znajdziemy również kabel USB – USB, instrukcję i podstawę pod smartfona.

Urządzenie jest bardzo proste w użytkowaniu. Aby rozpocząć jego działanie należy połączyć podstawkę z laptopem przy użyciu kabla dołączonego do zestawu. Najpierw podłączamy kabel do podstawki (porty USB znajdują się z tyłu), a następnie do komputera. Podstawka posiada dwa porty USB, jeden służy do zasilania, a drugi możemy potraktować jak dodatkowy port USB w komputerze. Po poprawnym podłączeniu nic się nie stanie. Aby uruchomić wentylatory lub oświetlenie należy użyć panelu do kontrolowania. Ten znajduje się na środku na samym dole. Jednokrotne kliknięcie po lewej stronie panelu uruchamia oświetlenie led. Prawa strona kontroluje wentylatory – jednokrotne kliknięcie uruchomi chłodzenie, ponowne kliknięcie je przyspieszy, a trzecie je całkowicie wyłącza.

Jaka podstawka chłodząca do laptopa?

Producent zastosował tutaj 5 wysoko wydajnych wentylatorów. Niestety ich praca jest mocno słyszalna, zwłaszcza w drugim trybie chłodzenia. Wentylatory są wymiarów: jeden główny 140x140x12 MM oraz cztery pozostałe 60x60x12 MM. Wspierane prędkości obrotu wynoszą 1100 oraz 2400 RPM, a poziom hałasu to 56 db(A). Sam kabel oraz złącza z tyłu są USB w wersji 2.0 – szkoda, że producent nie pokusił się o zastosowanie nowszego standardu. Front panel, na którym leży laptop jest wykonany z aluminium, co zwiększa odprowadzanie ciepła.

Dodatkową opcją jest zamontowanie uchwytu na smartfona z boku podstawki. Możemy na niej położyć swój telefon i mieć go zawsze przy swoim stanowisku. Podstawka ma regulowaną wysokość, możemy wybierać jeden z czterech podstawowych regulacji wysokości lub wybrać pracę na płaskiej powierzchni. Nóżki zostały wykonane z gumy, przez co pełnią funkcję antypoślizgową. Dedykowany rozmiar laptopa to 15.6″, ale bez problemu można z niej skorzystać posiadając mniejsze urządzenie.

Podsumowanie

Podstawka jest dobrą opcją dla graczy posiadający starsze laptopy z gorzej wykonanymi systemami chłodzenia. W szczególności w lato. gdy temperatury na zewnątrz sięgają nawet 40 stopni. Warto zadbać o swój sprzęt i komfort podczas rozgrywki. Urządzenie zostało wycenione na 149zł, ale aktualnie możemy znaleźć ją w promocji już za 119zł.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top