Recenzje Sprzęt

Genenis Xenon 800 – ultralekki gryzoń dla graczy!

 

Genesis dołącza do walki w segmencie lekkich myszek gamingowych wraz ze swoim modelem Xenon 800. Jest to nowy gryzoń o wyglądzie plastra miodu, przez co jest bardzo lekki i poręczny. Do naszej redakcji trafił właśnie ten model, poniżej możecie przeczytać nasze odczucia a propos tej myszki.

Co otrzymujemy w pudełku? Poza samą myszką, dostajemy kilka przydatnych rzeczy:

  • wymienna pokrywa;
  • ciężarki;
  • zestaw czarnych ślizgaczy;
  • wymienne przyciski do zmiany DPI.
Genesis Xenon 800

Wymienne pokrywy Genesis Xenon 800

Produkt Genesis posiada dwie wymienne pokrywki, które umożliwiają nie tylko zmianę wizualną jej konstrukcji, ale również uzyskanie mniejszej wagi. Pokrywka o strukturze plastra miodu waży 4 gramy, natomiast gładka matowa pokrywka waży 7 gramów. Naprawdę te trzy gramy da się odczuć, w szczególności przy szybkim poruszaniu myszką w grach FPS. Możemy je dowolnie zmieniać w zależności od naszych preferencji.

Genesis Xenon 800 konstrukcja plastra miodu
Genesis Xenon 800 standardowa pokrywa

Mysz posiada 6 programowalnych przycisków. Dwa główne to przełączniki OMRON o żywotności wynoszącej 20 mln kliknięć. Są wykonane z matowego tworzywa sztucznego, wyprofilowane ze wskazaniem na osoby praworęczne. Między głównymi przyciskami znajduje się gumowa rolka, a tuż pod nią przycisk do zmiany DPI. Po lewej stronie znajdziemy dwa boczne przyciski. Na spodzie produktu znajdziemy przełącznik, który zmienia szybkość raportowania, pozwalając na wybór trzech wartości: 125 Hz, 500 Hz oraz 1000 HZ. Przewód mierzy 1,8 metra, jest miękki i lekki, przez co nawet pomimo braku mousebangee możemy swobodnie poruszać kablem.

Największym wyróżnikiem owego modelu ma być jego ultralekka konstrukcja z możliwością regulowania wagi. Wagę możemy modyfikować dzięki dołączonym ciężarkom. Minimalna waga myszy wynosi 58 gramów, jednak możemy ją zwiększyć do maksymalnie 78 gramów dzięki dołączonym do zestawu odważnikom.

blank
blank

Xenon 800 wyposażony jest w topowy sensor PIXART PMW3389, w którym nie powinniśmy się spotkać z akceleracją, interpolacją czy jitteringem. I faktycznie żadne z tych zjawisk nie doświadczyłem w trakcie testów, jedyne co, to przy wartości 6400 DPI zaczęła pojawiać się interpolacja oraz jittering, ale umówmy się chyba nikt z nas nie gra na aż tak wysokiej czułości myszy.

Oprogramowanie należy do tych prostych w obsłudze. Sam interfejs jest w języku polskim i skupia się na najważniejszych funkcjach. Wszystkie zmiany możemy zapisać w pamięci myszki. W pierwszej zakładce znajdziemy możliwość programowania przycisków myszy.

blank

Następna umożliwia zmianę wartości DPI, co 50. Możemy także wyłączyć niepotrzebne rozdzielczości.

blank

W zakładce „zaawansowane” znajdziemy, takie ustawienia jak:

  • Czułość myszy (identyczna jak z Windowsowych ustawień)
  • Szybkość przewijania rolki
  • Szybkość dwukliku
  • LOD (Lift of Distance – wysokość na jakiej sensor przestanie pracować po uniesieniu myszki)
blank

Na plus możemy zaliczyć:

+Topowy sensor PIXART PMW3389

+Ultralekka konstrukcja, z możliwością dociążenia i wyboru unikalnego wyglądu

+Długi i lekki kabel, który się nie plącze

Wykorzystując obudowę o konstrukcji plastra miodu myszka nie jest chroniona przed kurzem, czy zalaniem. Na matowych elementach myszki łatwo zostawić tłuste plamy, trudniej się ich pozbyć. Mysz jest dostępna do zakupu w popularnych sklepach elektronicznych w cenie 199zł.

Genenis Xenon 800 to ultralekka konstrukcja, która doskonale radzi sobie w grach, a jej unikalny wygląd plastra miodu mocno przyciąga uwagę. W tej cenie jest bardzo rozsądnym wyborem, który polecamy jako redakcja.

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top