Inne

Gdzie oglądać mecze Bundesligi?

 

W Bundeslidze gra wielu polskich piłkarzy, na czele z Robertem Lewandowskim. Wiele niemieckich klubów odnosi także sukcesy w rozrywkach europejskich, zyskując w ten sposób fanów na całym świecie.

Oglądanie meczów Bundesligi może być doskonałą rozrywką, niezależnie, czy skupiasz się na występach naszych zawodników, czy też kibicujesz niemieckiemu klubowi. Jednak sezon 2021/2022 znika z ramówki polskiej telewizji. Sprawdź, gdzie można obejrzeć najciekawsze mecze niemieckich rozrywek.

Gdzie obejrzeć mecze Bundesligi w internecie i telewizji?

Istnieje kilka sposobów na oglądanie meczów ligi niemieckiej. Różnią się one przede wszystkim:

  • ceną,
  • jakością,
  • dostępnością,
  • językiem komentarza.

Przy wyborze sposobu oglądania rozrywek istotne jest także miejsce zamieszkania. W zależności od państwa istnieją inne formalne źródła transmisji. Znaleźć je można na oficjalnej stronie Bundesligi w internecie. Należy wybrać z rozwijanej listy odpowiedni region, a poniżej pojawi się lista podmiotów udostępniających mecze w Twoim państwie. Jest to doskonałe źródło informacji zwłaszcza w czasie wyjazdów za granicę. Jeśli w czasie wakacji nie chcesz stracić emocji związanych z ważnym meczem, zobacz, gdzie będziesz mógł zobaczyć go na żywo.

W Polsce oficjalnym nadawcą jest tylko Viaplay. Jednak istnieją także inne sposoby, by obejrzeć swoje ulubione mecze i kibicować swojej drużynie lub zawodnikowi.

Oficjalny kanał Viaplay

Zacząć jednak należy od oficjalnego nadawcy Bundesligi w Polsce. Viaplay oferuje nie tylko mecze piłki nożnej, ale także transmisje innych wydarzeń sportowych. Znaleźć tam można także seriale, filmy oraz treści dla dzieci. Jednak są to usługi dostępne także u wielu innych dystrybutorów w Polsce. Jeśli posiadasz już inną płatną telewizję z dostępem do najnowszych filmów, oferta Viaplay może nie być dla Ciebie tak kusząca. Szczególnie że abonament nie należy do najtańszych i wynosi aż 34 zł miesięcznie. Dla wielu osób może to być duża kwota jedynie za dostęp do ligi niemieckiej.

Otwarty kanał niemieckiej telewizji SAT1

Niektóre mecze będą transmitowane także w publicznej telewizji SAT1. Jest to otwarty kanał telewizji satelitarnej, więc można go odbierać także w Polsce. Z pewnością znajdą się tam najważniejsze mecze sezonu, jednak dla wiernych kibiców może się to okazać za mało. Pamiętać także należy, że komentarz będzie obywał się po niemiecku, co może stanowić istotny problem dla wielu oglądających. Z drugiej strony, będziesz mógł obejrzeć najważniejszą część niemieckiej ligi za darmo na swoim telewizorze.

Niemiecki kanał ZDF lub indyjski Star Sport

Cała Bundesliga będzie natomiast dostępna na niemieckim kanale ZDF. Tutaj także komentarz będzie w języku niemieckim. Natomiast dostęp do tego kanału jest teoretycznie darmowy, ale tylko dla mieszkańców Niemiec. Podobnie jest z innymi telewizjami krajowymi. Dobrym przykładem może być indyjski kanał Star Sport z angielskim komentarzem przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców Indii.

Skąd strona wie, gdzie jestem i jak go oszukać?

Wielu osobom może nasunąć się pytanie, skąd dana witryna wie, gdzie aktualnie przebywam. Dane te uzyskiwane są dzięki adresowi IP. Strona musi Cię potraktować jako mieszkańca Niemiec lub Indii i z tego powodu powinieneś korzystać z darmowego VPN, dzięki czemu zyskasz dostęp do wspomnianych wcześniej kanałów. Usługa VPN pozwala zmienić Twój adres IP tak, by symulował inną lokację komputera. Daje to ogromne możliwości.

VPN: nie tylko do oglądania Bundesligi

Korzystając z darmowego VPN, uzyskasz dostęp do większej ilości transmisji sportowych. Będziesz mógł obejrzeć mecze swojego ulubionego klubu za darmo. Jednak nie jest to jedyna zaleta korzystania z VPN.

Zmiana adresu IP zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z sieci. Pozwala stać się anonimowym użytkownikiem na wielu stronach. Obok korzystania z programu antywirusowego, usługi VPN są najczęściej stosowaną metodą ochrony swojego komputera. Dlatego tym bardziej warto nauczyć się z niej korzystać. Otworzy to przed Tobą wiele nowych możliwości.

Komentarze

Scroll to top