Counter Strike

Gametoon rozpoczyna własną serię turniejów esportowych

 

Gametoon Arena – tak nazywa się nowa seria turniejów esportowych kanału Gametoon. Już na początku maju w serwisie Twitch będzie można oglądać pierwsze rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Mecze będą retransmitowane na antenie Gametoon HD.

Uczestnicy Gametoon Arena zagrają w takie gry, jak Counter-Strike: Global Offensive, Tekken 7 czy World of Tanks, zmierzą się również w grach mobilnych: Brawl Stars i Clash Royale. Transmisje wybranych meczów – finały kwalifikacji oraz playoffy –  dostępne będą na kanale GametoonPolska (https://www.twitch.tv/gametoonpolska/) w serwisie Twitch, a ich retransmisję będzie można obejrzeć na “szklanym ekranie”. Udział w turniejach jest bezpłatny, a pula nagród każdego z nich wynosi 2000 PLN.

Gametoon Arena to wyjście naprzeciw graczom i fanom esportu. Dzięki tej inicjatywie zyskają oni nowy program, który z pewnością dostarczy wiele emocjonujących wrażeń. Dla samych graczy z kolei niemałą frajdą będzie szansa pokazania się w telewizji i zaprezentowania swoich umiejętności sporej widowni, innej niż ta zgromadzona na Twitchu. Obecnie, gdy esport stał się praktycznie jedyną formą sportowej rywalizacji, której kontent może być produkowany na bieżąco, pozycja wydaje się być niezwykle ciekawa dla widza, który do tej pory interesował się innymi treściami – mówi Maciej Mikstacki, dyrektor programowy Gametoon HD.

Turnieje Gametoon Arena zostaną rozegrane na nowopowstałej platformie Free for all, której pomysłodawcą jest agencja gamingowa Fantasyexpo. Jej zaletą, jak sama nazwa wskazuje, będzie możliwość wzięcia udziału i walki o nagrody zupełnie za darmo. Zapisy do poszczególnych etapów będą możliwe przez stronę www – freeforall.gg. Niezbędne informacje odnośnie każdego z turniejów, ich podsumowania oraz ciekawostki będzie można z kolei śledzić na fanpage’u  Free for all na Facebooku. Gametoon Arena otrzyma w pełni profesjonalną oprawę realizatorską, a mecze będą komentowane przez znanych komentatorów specjalizujących się w danej grze. Pierwsze mecze CS:GO skomentują Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. 

Gametoon to kanał dla graczy i fanów rywalizacji esportowej. Na antenie stacji można znaleźć produkcje typu let’s play, podczas których youtuberzy i streamerzy grają w gry i komentują je na bieżąco. Ponadto, w Gametoonie pojawiają się zapowiedzi najnowszych gier i relacje z turniejów esportowych z całego świata. Obecnie kanał dostępny jest m.in u takich operatorów kablowych jak: UPC Polska, Orange, TOYA, Jambox, eTV, INEA, a także w serwisie rozrywki internetowej IPLA oraz ofercie WP Pilot – najpopularniejszej w Polsce platformy do oglądania telewizji online.

Gametoon Arena

Gametoon HD może się pochwalić współpracą z najważniejszymi wydawcami i producentami gier komputerowych w Polsce i na świecie, takimi jak: Activision Blizzard, EA, Ubisoft, Riot Games, czy 11bit studios. Kanał regularnie gości popularnych graczy i youtuberów. W ostatnich trzech miesiącach byli to m.in. Jakub Lothar Szygulski,  NRGeek czy MrSetoKami. Widzowie mogli zobaczyć również Wojtka Łozo Łozowskiego, znanego prezentera telewizyjnego, muzyka, byłego członka zespołu Afromental i ex jurora The Voice of Poland. Więcej szczegółów o kanale na stronie internetowej: gametoon.pl

Platforma Free for all to nowe miejsce dla graczy, ale również przestrzeń dla firm, które chciałyby stworzyć swój własny dedykowany turniej. Posiada ona możliwości zorganizowania rozgrywek praktycznie w każdą dostępna grę. Dzięki doświadczeniu zdobytym podczas organizacji wielu rozgrywek oraz transmisji, Fantasyexpo zapewnia w pełni kompleksowy produkt, który może być pierwszym krokiem w esport dla wielu marek. Oprócz zorganizowania wspomnianych turniejów oferta obejmuje również stworzenie strony dedykowanej turniejowi, obsadę komentatorską, możliwość transmisji na wszystkich dostępnych platformach. Więcej szczegółów o platformie na stronie freeforall.gg

Komentarze

Scroll to top