Eventy

Future Masters e-sport – Profesjonalna liga dla amatorów w League of Legends!

 

Jesteś amatorem, ale chciałbyś kiedyś spróbować swoich sił na profesjonalnej scenie? Granie samemu Ci się znudziło, a grając z ekipą kolejkę elastyczną czujesz, że nie musisz traktować tego poważnie? Marnujesz swój czas grając w ligę za darmo, kiedy mógłbyś zdobywać za to nagrody? Mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie – Future Masters to liga dla amatorów, jednak organizowana w pełni profesjonalnie, z finałami na wydarzeniu lokalnym, nagrodami, streamami, komentatorami i całą resztą profesjonalnej otoczki.

 

Dewizą Future Masters w sezonie pierwszym jest hasło “Prove yourself”, które jednoznacznie pokazuje, że liga liczy na każdego gracza, aby każdy mógł sprawdzić się w rozgrywkach, niezależnie od tego czy na co dzień gra w silverze, platynie czy mierzy się pośród challengerów.

 

Pierwszy sezon trwa od maja, zrzeszając 21 drużyn i niemalże 130 zawodników. Drużyny są podzielone na 3 grupy, z których najlepsze awansują do playoff-ów po których ogłoszony zostanie Mistrz Future Masters sezonu pierwszego podczas wydarzenia Sabat Fiction-Fest, 17 sierpnia 2019 roku w Kielcach!

 

Drugi sezon zostanie natomiast zmodernizowany, rozgrywki zostaną podzielone na ligi w stylu tych znanych z piłki nożnej. Do najlepszej ligi zaproszone zostaną najlepsze drużyny sezonu pierwszego, a do lig niższych będą trwały otwarte zapisy, które rozpoczną się już 19 sierpnia!

 

Nad opieką nad rozgrywkami czuwa 4 administratorów, każdy mający pod swoją opieką innych członków załogi – między innymi sześciu komentatorów, trzech redaktorów, dwóch grafików, dwóch montażystów i na ten moment – jednego – moderatora ligi. Cała liga jest projektem non-profit, a pomimo tego jest w stanie zrzeszyć tyle osób działających w dobrej sprawie.

 

W fazie grupowej pierwszego sezonu odbyło się 8 transmisji na żywo, w tym aż 7 z bezpośrednim komentarzem, na łączny czas 18 godzin 24 minuty! W przyszłym sezonie planowany jest znaczący wzrost liczby streamów, co jeszcze bardziej zwiększy profesjonalizm rozgrywek.

 

Na oficjalnej ligowej stronie na Facebooku codziennie ukazują się różnorakie posty na temat rozgrywek – przedstawiane są terminarze wraz z zapowiedziami spotkań, pokazywane są wyniki z całego dnia, rzutowana jest także ligowa tabela.

 

Rozgrywki wyróżnia fakt, że są niemal całkowicie zautomatyzowane, a administratorzy i moderatorzy jedynie czuwają nad przebiegiem rozgrywki. Taki stan rzeczy można było osiągnąć dzięki stworzeniu przez administrację dedykowanej, internetowej aplikacji, służącej do automatyzacji rozgrywek, a także udostępnieniu przez RIOT odpowiednich narzędzi do generowania kluczy turniejowych. To za pośrednictwem tej ligowej platformy gracze zakładają swoje drużyny, zgłaszają się do rozgrywek, umawiają się na dokładne terminy spotkań ze swoimi oponentami. To także dzięki niej od razu po zakończeniu spotkania widzowie mają możliwość podejrzenia indywidualnych statystyk zawodników, najlepszych graczy w lidze czy wyników pozostałych spotkań!

Już niebawem rozpoczyna się faza playoff, w związku z tym jesteśmy zaszczyceni mogąc zaprosić Was do obejrzenia oficjalnych transmisji na żywo z tego wydarzenia, śledzenia fanpage rozgrywek, a także do naocznego udziału w finałach ligi, które odbędą się stacjonarnie – w Kielcach, 17 sierpnia, podczas Sabat Fiction-Fest!

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top