FNATIC WYGRYWA PRZED WŁASNĄ PUBLIKĄ

Ostatnimi czasy forma szwedzkiej drużyny pozostawała wiele do życzenia, nie widzieliśmy ich na przykład na Majorze w Berlinie. W tym artykule streszcze Wam wynik finałowego meczu.

Fnatic vs. Vitality

Mecz zaczął się od Dusta 2, wybranego przez Francuzów i to właśnie oni rozpoczęli zdobywanie rund, dzięki wygranej pistoletówce szybko zdobyli dwie kolejne rundy. Następnie obie drużyny zdobyły po dwie rundy. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy jeszcze tylko jedno zdobyte oczko przez Vitality. Szwedzki zespół świetnie odpierał ataki rywala, dzięki czemu prowadził wynikiem 9:6. Po zmianie stron ponownie ujrzeliśmy trzy pierwsze rundy przypisane do konta Francuzów. Fnatic nie było w stanie znaleźć sposobu, by przebić się przez obronę rywala, przez co udało im się zdobyć tylko pięć rund. Pierwsza mapa wielkiego finału trafia do Vitality, wynikiem 16:14.

Drugą mapę jaką ujrzeliśmy, było Inferno, o które poprosiło Fnatic. Po raz trzeci to zespół RpKa zdobywa rundę pistoletową, lecz to następne sześć rund trafia do Szwedów. Do końca pierwszej części szwedzka drużyna przebiła się przez obronę swoich rywali tylko dwa razy. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 8:7 na korzyść Szwedów. Druga połowa przyniosła nam, w końcu wygrane pistolety przez gospodarzy, tak samo jak i kolejna runda. W międzyczasie gdy Szwedzi dobijali piętnasty punkt, Vitality wygrywa dwie potyczki. Gdy wszyscy byli pewni, że Fnatic wyrówna wynik w mapach, tak Francuzi mieli nieco inne plany. Przy wyniku 9:15, w pięknym stylu wygrywają sześć rund doprowadzają do dogrywki. A w dogrywce, już nie było tak kolorowo dla ZywOo i jego kolegów. Przegrali ją oni 1:4, przez co Fnatic zdobywa drugą mapę wynikiem 19:16.

Mapą decydującą o tym, kto wygra turniej, był Mirage. Ten zaczął się od wygrania dwóch pierwszych rund przez drużynę Krimza, za to następne cztery zdobywają ich rywale. W dalszej części meczu obrona Francuzów, była tak dobrze zorganizowana, że do pierwszej połowy została ona złamana tylko cztery razy. Po zmianie stron pierwsze dwie rundy trafiły tym razem do Vitality, lecz to następne, aż dziewięć rund trafia do Fnatic, dzięki temu świetnemu comebackowi doprowadzają do wyniku 15:11. Oddając jeszcze dwie rundy Fnatic zdobywa ostatni punkt i wygrywa ostatnią mapę 16:13. Tym sposobem, Szwedzi wygrywają przed własną publicznością DreamHack Masters Malmö 2019, zgarniając 100.000$ oraz slot na IEM Katowice 2020. Vitality na pocieszenie zabiera ze sobą 50.000$.