Counter Strike

FAZE CLAN ZWYCIĘZCĄ BLAST PRO SERIES COPENHAGEN 2019!

 

Drużyny, które zmierzyły się w finale Duńskiego turnieju, były nie lada zaskoczeniem. Mimo tego, że w turnieju grały takie potęgi jak: Astralis, czy Liquid to nie znalazło się dla nich miejsce w finale.

 

NUKE

Pierwszą mapę finału wybrało NiP, więc to ich rywalom przypadł wybór strony, a ten był dość standardowy. FaZe zaczyna po stronie broniącej. To właśnie oni zaczynają zbieranie punktów, od dwóch wygryanych potyczek, jednak to sześć kolejnych zostaje przypisane na konto Ninjas in Pyjamas. Do końca połówki Coldzera i spółka nie popełniają tyle błędów i oddają tylko dwie rundy, kończąć tę część 8:7 na korzyść Szwedów. Po zmianie stron, było widać jak bardzo odpowiada strona broniąca NiP'owi, jednak do czasu. Pierwsze pięc rund trafia na ich konto, po czym oddją jedno oczko i tym razem zabierają dwa punkty. Na tablicy widniał wynik 15:8 dla szwedzkiej drużuny i, gdy wszycy myśleli, że to koniec Europejski skład wrzucił piąty bieg i doprowadził do wyrówania wygrywając siedem rund z rzędu. Dzięki cudownemu comebackowi FaZe Clan, był w stanie wygrać mecz po dogrywce zakończonej 4:2. 

 

Dust 2

To właśnie piaskowa mapa, została wybrana jako druga przez drużynę NiKo. Tym razem to Szwedzi zaczynają punkowanie od urganej rudy pistoletowej, następne pięć potyczek wygrywa FaZe. Nie chcąc pozostać dłużym drużyna f0rest'a wygra przedziera się przez obronę swoich rywali szęść razy z rzędu. Ostatnie trzy rundy skutecznie wybraniają podopieczni YNk'a. Zmiana stron ponownie przyniosła wygranie pistoletówki NiP'owi, lecz tym razem pociągnęło to za sobą skutki w postaci utraconych przez FaZe kolejnych trzech rund. Przy stanie 11:8 ponownie w europejskim składzie coś zaskoczyło i zaczeli oni wygrywać rundy jak szaleni. Do końca meczu oddali tylko jedną, co oznacza, iż wygrywają drugą mapę 16:12, tym samym wygrywając cały turniej w Danii. 

 

Klasyfikacja końcowa 

  1. FaZe Clan 125.000$
  2. NiP 50.000$
  3. Natus Vincere 25.000$
  4. Astralis 15.000$ + 20.000$ za wygrany pojedynek w mapach 1v1
  5. Liquid 10.000$
  6. Cloud9 5.000$

 

MVP

Za najbardziej wartosciowego zawodnika Blast Pro Sersies Copenhagen 2019 ogłoszono Nikola NiKo Kovač. Jego stosunek zabójst do śmierci podczas całego turnieju, był tylko raz ujemny! 

 

miniaturka: BLAST Pro Series/Stephanie Lindgren

tabelka MVP: HLTV

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top