Inne

Farming Simulator grą esportową?

 

Nie, To nie żart. Co raz więcej gier idzie w kierunku tego z roku na rok większego rynku jakim są sporty elektroniczne. Producent znanej serii Farming Simulator ogłosił własną ligę z pulą nagród 250 000€.

Najciekawsze jest to, że już były organizowane zawody w tej grze komputerowej. Dla przykładu w zeszłym roku na GameON w Kielcach odbyły się „Farming Simulator 2017 Championship” w różnych dyscyplinach takich jak skoszenie kombajnem pola oraz zebranie słomy na czas.

Jednak w tym roku GIANTS Software postanowiło zorganizować własną miedzynarodową ligę z nie małą pulą ćwierć miliona euro. W trakcie 10 turniejów najlepsze drużyny będą rywalizować o tytuł mistrzowski i główną nagrodę 100 tysięcy. W tym celu w najnowszej odsłonie serii znajdziemy tryb 3vs3 gdzie będzie można sprawdzić swoje umiejętności przeciwko innym graczom.

Introducing the Farming Simulator League, an eSports league with 250.000€ in prizes. Want to know more? Follow this link and keep an eye on this channel in the upcoming weeks when we share more details.https://t.co/XL0eWRkOhV

Co o tym sądzicie? Ciekawa inicjatywa czy już lekka przesada?

20-letni fan esportu i nowych technologii. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W wolnych chwilach grywa w shootery i gry strategiczne.

Komentarze

Scroll to top