Inne

Facebook Microsoft Google i Twitter łączą siły! Czyli giganci w akcji!

 

Celem projektu utworzonego przez gigantów ma być "innnowacyjna praca na rzecz przenośności danych". Ogółem mówiąc Google, Microsoft, Facebook i Twitter tworzą projekt związany z przetwarzaniem danych. Projekt ten nazwano Data Transfer Project i ma on na celu stworzenie nowych standardów przenoszenia danych między platformami.

 

 

Co Google twierdzi o tym projekcie?

Google zakłada, że projekt ten pozwoli przenoszenie danych bezpośrednio między jedną usługą a drugą bez konieczności pobierania ich na dysk i ponownego przesyłania do internetu.

 

 

System umożliwi łatwiejsze przesyłanie danych

Przesyłanie zdjęć, list zadań, kontaktów, e-maili i danych z kalendarza za pomocą publicznie dostępnego API? To brzmi po prostu pięknie! Obecna wersja systemu, nad którym pracują właśnie na to pozwala. Firmy zakładają, że tworzony przez nich system będzie stosowany w tworzeniu usług internetowych.

 

 

Data Transfer Project będzie open-source!

Data Transfer Project jest systemem z otwartym kodem źródłowym, który znajduje się w serwisie GitHub, podobnie jak whitepaper opisujący ich zakres prac. Większość kodu aktualnie jest napisana przez pracowników Google i Microsoftu.

 

 

 

Tagi: data transfer projectgoogle, facebook, twitter, microsoft, open source, esportway, wspólny projekt, technologia

Komentarze

Scroll to top