Eventy Inne

Esports Association ogłasza 4. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych.

 

26 lutego, w katowickim Muzeum Śląskim, odbędzie się czwarta edycja OKSE, czyli Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych. Wydarzenie organizowane przez Esports Association podzielone będzie na część edukacyjną i biznesową, a wśród prelegentów znajdą się eksperci z branż tworzących sport elektroniczny. Wstęp na konferencję jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Esports Association to organizacja non-profit mająca na celu m.in. profesjonalizację esportu w Polsce, skupiając się na edukacji w zakresie branż kreatywnych oraz łączeniu sektora prywatnego z publicznym. Stowarzyszenie reprezentuje kraj w strukturach European oraz International Esports Federation, a także prowadzi szereg projektów, w tym Narodową Drużynę Esportu, dedykowane studentom rozgrywki Edu Esports League oraz cykliczny Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych. 

W tym roku, 26 lutego, OKSE ponownie odbędzie się w Muzeum Śląskim. Organizatorzy przewidzieli 14 paneli dyskusyjnych, prelekcji i warsztatów dedykowanych 2 grupom tematycznym: edukacja i biznes. Część edukacyjna skierowana będzie do młodzieży szkolnej zainteresowanej rozwojem w branży profesjonalnego gamingu – swoją wiedzą podzielą się m.in. specjaliści ds. marketingu, HRu i psychologii w kontekście sportów elektronicznych. Część biznesowa obejmie tematy takie jak inwestowanie, pozyskiwanie funduszy czy przyszłość ekosystemu esportowego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach kongresu, wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele czołowych firm branżowych – m.in. ESL, Fantasyexpo i Games Clash – a także organizacji – AGO Esports i Illuminar Gaming. 

Partnerami OKSE są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz arkusz rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

Komentarze

Scroll to top