Biznes

Esport i zakłady bukmacherskie idą w parze

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że esport od kilku lat przeżywa prawdziwy boom.  Setki milionów graczy i wyprzedane bilety na imprezy esportowe w na całym świecie są świetnym dowodem na to jaki potencjał drzemie w branży. Jej przychody w 2021 r. osiągnęły prawie 1,1 miliarda dolarów, co oznacza aż 14,5% wzrost rok do roku. Szacuje się, że rynek esportu już w 2024 r. będzie generować zyski na poziomie 1,6 miliarda dolarów rocznie. Co ciekawe kwoty te generują nie tylko same turnieje, ale cały segment streamerski i wszystko co z nim związane. Potencjał tego dynamicznie rozwijającego się rynku dostrzegli także polscy bukmacherzy.

Trudne początki i Rosnąca popularność

Zakłady bukmacherskie na esporty także zyskują coraz większą popularność. Co oznacza, że w Polsce niemal każdy bukmacher posiada w swojej ofercie najpopularniejsze esporty. Typerzy mogą wybierać spośród takich gier, takich jak CS GO, LoL, Dota 2 czy StarCraft. Coraz więcej do wyboru jest  także zdarzeń i rynków, w tym również coraz bardziej popularnych zakładów live.

Firmy bukmacherskie potrzebowały jednak trochę czas aby zdać sobie sprawę z faktu, że rywalizacja dwóch drużyn w grze komputerowej co do samej zasady nie różni się specjalnie niczym od rywalizacji dwóch drużyn piłkarskich, hokejowych czy siatkarskich lub dwóch bokserów.

Na początku traktowały zakłady na esport trochę po macoszemu lub jako ciekawostkę. Obecnie kładą coraz większy nacisk na rozwój tej właśnie dyscypliny. Świadczą o tym nie tylko poszerzającej się oferty, które obejmują coraz więcej rynków ale także relacje na żywo z coraz większej ilości spotkań oraz liczne promocje skierowane do amatorów esportów.

Pomógł w tym oczywiście ogromny sukces takich imprez jak m.in. Intel Extreme Masters, podczas których nawet niedowiarki miały okazję się przekonać jak wielki potencjał tkwi w esporcie. Do tego liczby widzów oglądających internetowe transmisje z rozgrywek musiały zrobić wrażenie na bukmacherach. Dostrzegli oni potężną grupę kibiców zainteresowanych rozstrzygnięciami zawodów esportowych, a de facto swoich potencjalnych klientów. Esport w zakładach bukmacherskich to dziś taki sam element oferty bukmacherskiej jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy boks.

Zakłady live i transmisje online w esportach

Biorąc pod uwagę zakłady bukmacherskie esport oznacza rozgrywki, w których zawodnicy toczą walkę w wirtualnej przestrzeni, w różnych grach komputerowych. Samo stawianie zakładów na esporty nie różni się od zakładów na tradycyjne sporty – gracze również mają do dyspozycji zakłady przedmeczowe oraz na żywo.

Streaming live wydarzeń esportowych daje graczom możliwość znalezienia się w samym centrum rozgrywek i poczucia niezwykłych emocji.

Dzięki  streamingowi można typować wyniki spotkań rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Plusem jest również fakt, że wielu bukmacherów udostępnia graczom możliwość oglądania streamów z rozgrywanych meczów bezpośrednio w swoim serwisie czy w aplikacji. Rosnące zainteresowanie zakładami na esport wpłynęło również na wzrost liczby promocji dotyczących tych właśnie zakładów. To z kolei przyciąga więcej zainteresowanych.

Esport zarówno w Polsce i na całym świecie coraz bardziej nabiera rozpędu. Oznaczać to będzie, że zarówno bukmacherzy, jak typerzy, będą traktować go na równi z klasycznymi sportami. Dzięki temu można spodziewać się coraz ciekawszych i liczniejszych zakładów, a sam esport stanie się równie ważną specjalizacją jak inne sporty.

Komentarze

Scroll to top