Biznes

Esport a zakłady bukmacherskie. Jak wygląda obstawianie esportu u bukmachera?

 

Czy bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie na esport? Tak, ale nie każdy bukmacher ma równie szeroką ofertę tego typu zakładów. Sprawdzamy, wyniki jakich gier można typować, na czym polega obstawianie esportu i którzy bukmacherzy mają najciekawszą ofertę, jeśli chodzi o zakłady na esport.

Zakłady na esport coraz mocniejsze

Bukmacherzy w Polsce już od kliku lat nie ograniczają się do oferowania zakładów na piłkę nożną i na inne tradycyjne dyscypliny sportowe. Dziś obstawianie może dotyczyć także wydarzeń rozrywkowych, sportów wirtualnych czy gier karcianych. Jedną z nowszych opcji jest także obstawianie esportu.

Sporty elektroniczne stały się już na tyle znaczące, że niektórzy bukmacherzy tworzą dla nich dedykowane podstrony, na których zamieszczone są wyłącznie zakłady bukmacherskie na esport i związane z nimi narzędzia. Na szczególną uwagę zasługują bukmacherzy STS, LV BET i Totalbet, ponieważ mają oni nie tylko osobną sekcję esportową z obszerną ofertą zakładów, ale też zapewniają darmowy streaming z ogromnej liczby wydarzeń esportowych. Ponadto niektórzy bukmacherzy dają graczom dostęp do zaawansowanych statystyk i wyników meczów – zarówno tych zakończonych, jak i trwających (odnośnik „statystyki” znajduje się np. w LV BET czy Totalbet).

Jak wygląda oferta zakładów na esport?

Jeśli chodzi o esport, zakłady bukmacherskie można obstawiać w tradycyjny sposób, czyli w punktach naziemnych np. STS, Fortuny czy Superbet. Co jednak oczywiste, obecnie obstawianie odbywa się głównie online. Legalni bukmacherzy oferują zakłady przedmeczowe, coraz ciekawiej przedstawia się też oferta zakładów na żywo, czyli stawianych w trakcie danego meczu.

Wyróżniający się bukmacher nie tylko przygotowuje zakłady bukmacherskie na dużą liczbę wydarzeń esportowych – równie ważne jest, by udostępniał szeroki wybór zdarzeń do obstawiania. Przykładowo w LV BET dla ciekawszych spotkań znaleźć można około 100 różnych zdarzeń do wytypowania (także w ofercie live). Zakłady bukmacherskie na esport nie dotyczą więc tylko tego, które drużyny esportowe będą zwycięzcami (np. czy pojedynek wygra x-kom AGO czy Anonymo Esports), ale też m.in. liczby map, które będą w danym meczu rozegrane, wyników pojedynczych zawodników czy zwycięzcy wybranej mapy. W ofercie znajdują się też zakłady charakterystyczne dla wybranej gry, np. w LoL dostępne jest obstawianie pierwszego smoka czy inhibitora, a w Dota 2 – pierwszego aegis czy koszar.

Znaczenie ma rzecz jasna także liczba gier, których wyniki można typować w serwisie bukmacherskim. Najszersza oferta tworzona jest dla najpopularniejszych gier, czyli CS:GO, LoL i Dota2, ale bukmacherzy się do nich nie ograniczają. W sekcji esportowej znajdziemy więc też często zakłady bukmacherskie na takie tytuły jak: King of Glory, Rainbow Six, Rocket League, Call of Duty, StarCraft II, Overwatch, Fortnite, Valorant, Warcraft III, Brawl Stars, FIFA itp.

Bukmacherzy sponsorują esport

Esport zajmuje coraz ważniejsze miejsce w ofercie bukmacherskiej, ale z drugiej strony legalni bukmacherzy także coraz mocniej wpływają na kondycję polskiego rynku esportowego. Chodzi po pierwsze o sponsorowanie klubów esportowych – do ważniejszych kontraktów tego typu należały umowy między Izako Boars i STS, AGO Esports i STS, Devils.one i STS, x-kom AGO i forBET oraz Anonymo i LV BET.

Jednak bukmacherzy wspierają nie tylko całe drużyny esportowe, ale też indywidualnych zawodników CS:GO czy LoL. Bukmacher STS dał się swego czasu poznać jako sponsor Pawła „Innocenta” Mocka, a LV BET na ambasadora marki „zatrudnił” Jarosława „PashaBicepsa” Jarząbkowskiego i ostatnio Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego.

W grę jak najbardziej wchodzi również sponsorowanie turniejów esportowych. Polską Ligę Esportową wspierało już kilku bukmacherów. Jako jej pierwszy sponsor zaistniał w 2017 r. LV BET, a w kolejnych edycjach turnieju: STS, następnie forBET i w 2020 r. eWinner. Polscy bukmacherzy wspierali też organizację innych imprez esportowych czy ich transmisje.

Sprawa jest przy tym rozwojowa i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach marketing bukmacherów będzie w coraz większym stopniu nastawiony na dotarcie do typerów obstawiających esport.Przed rozpoczęciem gry u bukmachera upewnij się czy jest on w Polsce legalny, gdyż gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Firmy bukmacherskie których nazwy padły w artykule to legalni bukmacherzy. Hazard wiąże się z ryzykiem. 18+

Komentarze

Scroll to top