PUBG

ESL | W Katowicach powstanie studio esportowe stworzone z myślą o rozgrywkach PUBG MOBILE

 

ESL i PUBG MOBILE ruszają z otwartymi rozgrywkami, które mają być elementem globalnego ekosystemu turniejów esportowych w 2020 r.
z pulą nagród w wysokości 5 mln USD.

ESL, największa firma esportowa na świecie, łączy siły z PUBG MOBILE, najpopularniejszą grą mobilną Tencent Games i PUBG Corp., aby stworzyć nowy program esportowy, który da graczom na całym świecie szansę na walkę o część z puli nagród w wysokości 5 milionów USD. Zupełnie nowy format będzie częścią ekosystemu rozgrywek w PUBG MOBILE 2020. ESL
będzie wspierać realizację projektu, poprzez budowę nowego, innowacyjnego studia w Katowicach, przeznaczonego wyłącznie do rozgrywek w PUBG MOBILE. Studio stanie się domem dla pojedynków offline, gdy tylko pozwoli na to globalna sytuacja epidemiologiczna.
Budowa studia świadczy o długoterminowym zaangażowaniu ESL i PUBG MOBILE w budowanie przyszłości esportu. W najbliższej przyszłości format rozgrywek zostanie zmodyfikowany tak, by zapewnić bezpieczeństwo zawodników.

PUBG Mobile
 • Możliwość wspierania PUBG MOBILE w rozwijaniu się jako prawdziwie globalnego tytułu
  esportowego, to dla nas zaszczyt i przywilej. ESL ma ogromną wiedzę na temat tego, jak z powodzeniem tworzyć otwarte rozgrywki na wszystkich poziomach. Obecnie ważne jest, aby cała esportowa społeczność działała w sposób, który zagwarantuje rozwój esportu na
  nadchodzące lata z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. PUBG MOBILE i ESL razem mogą to osiągnąć, czego efektem jest wysokiej klasy ekosystem rozgrywek esportowych – powiedział Fabian Scheuermann, Wiceprezes ds. Operacji i Strategii Produktu w dziale rozwoju wydawnictw ESL.
  Już w styczniu br. ESL i PUBG MOBILE rozpoczęły działania angażujące miliony graczy. W tym roku ESL i PUBG MOBILE zostaną gospodarzami licznych zawodów, których zwieńczeniem będą Mistrzostwa Świata.
 • W celu zapewnienia wszystkim graczom PUBG MOBILE większych możliwości rywalizacji, a także zagwarantowania widzom na całym świecie widowiskowego spektaklu, rozwinęliśmy globalny ekosystem na szczeble amatorskie, półzawodowe i profesjonalne, jak również krajowe, regionalne i globalne – powiedział James Yang, Dyrektor PUBG MOBILE Global Esports w Tencent Games. – PUBG MOBILE jest od zawsze zaangażowany w tworzenie większych możliwości dla graczy, by mogli cieszyć się grą i rozpocząć własną ścieżkę w świecie esportu. W konsekwencji stać się numerem jeden – dodaje Yang.
  W ramach umowy przez cały 2020 r. ESL będzie pełnił rolę partnera handlowego PUBG MOBILE Esports Program. Frima wraz z PUBG MOBILE rozszerzy prawa do transmisji, jak
  również wzmocni dział współpracy z markami, by stworzyć podstawy dla perspektywicznego i skutecznego systemu konkurencji dla zespołów i ich potencjalnych partnerów. Zawodnicy będą kwalifikowali się do finałów regionalnych poprzez zawody PUBG MOBILE Club Open w Ameryce Północnej, Europie, Turcji, WNP, Niemczech, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, Iraku i Arabii Saudyjskiej. Etap eliminacji będzie prowadził do PUBG MOBILE Pro League w odpowiednich regionach. PUBG MOBILE Pro League Americas potrwa przez miesiąc, podczas którego 16 drużyn zmierzy się w 16 meczach. Ligi te dadzą aspirującym graczom szansę na wejście do Światowej Ligi PUBG MOBILE, gdzie powalczą o pulę nagród w wysokości 1 mln USD w każdym z dwóch sezonów. Liga Światowa stanowić będzie najwyższy poziom rozgrywek w PUBG MOBILE, jeśli oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Liga będzie trwała przez miesiąc w nowo wybudowanym studiu w Katowicach. Na zawody złoży się pięć dni transmisyjnych. W ich trakcie zmierzy się ponad 130 graczy, według podziału na Konferencję Wschodnią i Zachodnią. Wschodzący mistrzowie Ligi Światowej PUBG MOBILE staną w szranki podczas Mistrzostw Świata, gdzie najlepsi z najlepszych będą walczyć o lwią część puli nagród w wysokości 1 mln USD. Więcej informacji nt. Współpracy pomiędzy ESL i PUBG MOBILE znaleźć można na kanałach gry w serwisach Twitter oraz Facebook.

Komentarze

Scroll to top