Counter Strike

ESL OTWIERA DROGĘ DO NAJWAŻNIEJSZYCH TURNIEJÓW!

 

Cykl ESL Pro Tour ma na celu połączenie rozgrywek ESL'a oraz Dreamhack'a, dając szanse mniej rozpoznawalnym organizacją na wystąpienie w najważniejszych turniejach.

 

Efekty tego mogliśmy zobaczyć podczas ostatnich Mistrzostw Polski. Tytuł ESL Mistrza Polski Jesień 2019 w CS:GO zdobyła drużyna Illuminar Gaming, która w finale pokonała x-kom AGO. Zwycięstwo przyniosło nowym mistrzom kraju wygraną pieniężną w wysokości 80 tys. zł, oraz, zgodnie z nową formułą, bezpośredni awans do zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020, które są szansą na zmierzenie się z najlepszymi teamami z całego świata. 

Odpowiednikiem poziomu Challenger w ESL Pro Tour są krajowe mistrzostwa ESL – w przypadku Polski są to ESL Mistrzostwa Polski. Ich zwycięzcy będą mogli również wziąć udział w barażach o MDL, które otwierają drogę do starć w ramach MountainDewLeague (MDL). MDL to liga będąca przepustką do ESL Pro League, która z kolei jest najdłużej działającą ligą w CS:GO
 

 

Od przyszłego roku wygrany ESL MP, może zostać nagrodzony, aż potrójnie! Nie tylko będzie mógł wziąć udział w barażach o awans do ESEA Mountain Dew League, ale także otrzyma bezpośrednie zaproszenie na jeden z przystanków DreamHack Open, skąd będzie mógł się dostać na jedmą z imprez z serii DreamHack Masters, ESL One lub też Intel Extreme Masters. A także weźmie on udział w ESL Pro European Championship, czyli zawodach, dzięki którym można przybliżyć się do awansu na turniej rangi Masters. Wszystko dlatego, że triumfator EPEC otrzyma od razu bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice lub też ESL One Cologne. Dzięki czemu nie będzie musiał przechodzić przez otwarte kwalifikacje. 

 

Całość opracował ESL wraz z Dreamhackiem, dzięki czemu ujednolicą system zmagań na Starym Kontynencie. W niedalekiej przyszłości planowane jest objęcie tą strukturą resztę świata.

blank

 

miniaturka: ESL – Adam Łakomy

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top