Dota 2

ESL One świętuje powrót do Birmingham, którego ukoronowaniem będzie wielki finał ESL Academy

 

ESL, największa na świecie organizacja esportowa, powita 12 najlepszych drużyn w Dota 2 na ESL One Birmingham powered by Intel®. Główny turniej odbędzie się między 29 a 31 maja br., zaś faza grupowa potrwa od 26 do 28 maja. Drużyny z całego świata staną w szranki w Birmingham Arena, by powalczyć o pulę nagród o łącznej wartości 300 tys. dolarów. Już trzeci rok z rzędu główna metropolia hrabstwa West Midlands zmieni się stolicę Dota 2. Fani brytyjskiego esportu będą świadkami trzech dni wartkiej akcji na scenie głównej podczas ESL One, jak również w trakcie wielkiego finału pierwszego w historii sezonu ESL Academy, wspieranej przez firmę DHL.

Drużyny, biorące udział w turnieju, zostaną wyłonione w dwojaki sposób. Osiem z nich będzie zaproszonych do udziału, zaś cztery wytypowane zostaną w lokalnych kwalifikacjach z regionów, takich jak: Europa i Wspólnota Państw Niepodległych, Ameryka Płn., Chiny oraz Południowo-Wschodnia Afryka, które odbędą na początku kwietnia tego roku. Podczas tej fazy rozgrywanej w trybie BO2 osiem z dwunastu drużyn zdobędzie miejsce w playoffach w Birmingham Arena.

ESL One Birmingham już w ubiegłych latach – 2018 i 2019 – zyskał tytuł największego turnieju esportowego w Wielkiej Brytanii, dzięki zaangażowanej społeczności Dota 2. W 2019 rozgrywki te były najchętniej oglądanym wydarzeniem z serii ESL Dota 2 w historii.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co ESL One Birmingham oznacza dla społeczności Dota 2. Dzięki wsparciu zawodników, partnerów oraz fanów, stolica West Midlands jest gospodarzem wyjątkowego turnieju o niepowtarzalnej atmosferze. Bez wątpienia w tym roku również dostarczy niezapomnianych chwil. Jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie zaangażowanej w ten projekt i dołożymy wszelkich starań aby finały stały na światowym poziomie produkcyjnym, dając kibicom i zawodnikom jeszcze więcej emocji i radości – mówi James Dean, CEO ESL UK.

Jednym z kluczowych momentów dla społeczności turniejowej będzie wielki finał ESL Academy wspieranej przez DHL, który zostanie rozegrany na głównej scenie ESL One Birmingham. ESL Academy została zaprezentowana przez ESL oraz DHL w listopadzie ubiegłego roku, a oficjalnie wystartuje w marcu br. w Los Angeles w trakcie turnieju ESL One rozgrywanego w „Mieście Aniołów”.

Cztery topowe drużyny z ESL Academy z Europy i Ameryce Płn. wezmą udział w rozgrywkach grupowych 30 maja. Tym samym powalczą o szansę zakwalifikowania się do wielkiego finału na scenie głównej. Cały sezon ESL Academy zakończy się wyłonieniem zwycięskiej drużyny, która zdobędzie lwią część z puli nagród opiewającej na 240 tys. dolarów.

  • Połączenie ESL Academy z największym turniejem esportowym na Wyspach Brytyjskich zapewni fanom Dota 2, zarówno tym na miejscu in tym online, emocje na najwyższym poziomie – mówi Urlich Schulze, Senior Vice President Product w ESL. – Właśnie dlatego organizacja finałów ESL Academy jest dla nas szalenie istotna dodaje.

Fani Dota 2 wciąż mają możliwość rejestracji poprzez serwis reach.gg i dołączenia do trwającego już sezonu ESL Academy.

Bilety na ESL One Birmingham będą dostępne od środy, 22 stycznia, od godziny 16:00 czasu CET poprzez platformę Ticket Factory. Ich cena będzie oscylowała między 39,00 a 129,00 funtami. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia. By być na bieżąco zachęcamy do odwiedzenia profili społecznościowych ESL Dota 2 na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Po więcej informacji nt. ESL Academy zapraszamy na jej oficjalną stronę oraz do biura prasowego.

Komentarze

Scroll to top