Counter Strike

East Games United 2019 – kolejna edycja za pasem!

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największej imprezy gamingowej w północno-wschodniej Polsce – East Games United 2019. Do tej pory wydarzenie tradycyjnie odbywało się w późną jesienią, jednak w tym roku organizatorzy z Galaktus PR zdecydowali się na bardziej wiosenny termin. W dniach 25 i 26 maja 2019 roku w Białymstoku po raz kolejny spotkają fani gier i esportu z całej Polski.

 

Bogata i długa historia

East Games United to impreza, która już na stałe wpisała się do esportowego kalendarza. Jest organizowana od ponad 10 lat. Pierwsze East Games United odbyło się w 2008 roku i nikt wtedy nie przypuszczał, że wydarzenie będzie kontunuowanie aż do dziś. Organizatorzy przez te wszystkie lata rozdali nagrody o łącznej wartości 600 000 złotych! Na ostatniej edycji pojawiło się 6 000 osób, a we wszystkich turniejach głównych i kwalifikacyjnych wzięło udział prawie 1 200 zawodników.

 

Esportowe emocje

W tym roku uczestnicy powalczą w turniejach Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA19, Hearthstone, Mortal Kombat 11, Tekken 7 oraz Magic: The Gathering Arena. Zapisy do CS:GO i LoL trwają do 14 kwietnia. Po tej dacie rozpoczną się internetowe eliminacje, które mają na celu wyłonienie 8 najlepszych drużyn z obu gier. Zespoły te zmierzą się w ramach głównego turnieju East Games United 2019 w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która po raz kolejny jest gospodarzem wydarzenia. W przypadku pozostałych gier nie są planowane sieciowe kwalifikacje, całość zmagań zostanie rozegrana podczas imprezy. Rejestracja do zawodów w FIFA19, Hearthstone i MTG: Arena zakończy się 30 kwietnia. W przypadku bijatyk zapisy odbędą się na godzinę przed startem rywalizacji w poszczególne gry.

 

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top