Counter Strike

DRUGA RUNDA MAJORA! CZY ZNAJDZIEMY NIESPODZIANKI?

 

Przyszła pora na podsumowanie drugiej kolejki Majora w fazie Nowych Pretendentów! Czy któraś z drużyn znowu zaskoczy?

North vs. Syman

Pierwszym meczem drugiej fazy był pojedynek między North, a Syman, którzy wygrali swoje spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się na dużą korzyść drużny z Danii, wynikiem: 11:4. Po zmianie stron gracze z regionu CIS rzucili się do comebacku, udało im się wygrać, aż dziesięć rund. Ich rywale wygrali tylko pięć rund, ale przewaga zbudowana w pierwszej połowie pozwoliła im wygrać bardzo bliskim wynikiem 16:14.

 

NRG vs. TYLOO

W drugim meczu zagrały drużny, które przegrały swoje spotkania. Mimo przegranej na DreamEaters, to Amerykanie mieli niższe kursy, co za tym idzie – byli faworytami. To też pokazała pierwsza część spotkania, którą NRG wygrało 10:5. Po zmianie stron zawodnicy TYLOO wygrali tylko dwie rundy, przez co przegrali mecz 7:16.

 

G2 vs. DreamEaters
Francuscy zawodnicy zmierzyli się z DreamEaters, które sensacyjnie wygrało z NRG. Pierwsza połowa należała do G2, lecz wygrali ją oni całkiem bliskim wynikiem – 9:6. Druga część spotkania pokazała, że G2 jest ewidentnie lepszą drużyną, wynik końcowy: 16:9.

 

Vitality vs. INTZ

Francuska drużna, po nie najlepszym stracie rozegrała swój drugi mecz na INTZ. Po pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć absolutną dominację Vitality. Wygrali oni pierwszą połowę, bez utraty rundy! Wydarzenie to potwierdza, że Brazylijska drużna jest najbliżej powrotu do domu. W trakcie drugiej części Brazylijczycy lekko podnieśli ciśnienie fanom Vitality, wygrali oni dziewięć rund po zmianie stron. Po tym Francuzi wygrali ostatnią rundę i zamykając mecz wynikiem 16:9.

 

Mousesports vs. Avangar

Kolejnym starciem, był pojedynek między drużyną z Europy, a drużyną z Kazachstanu. To właśnie ta druga lepiej rozpoczęła mecz wygrywając na faworyta pierwszą połowę wynikiem: 9:6. Po zmianie stron Myszki nie pozostały dłużne i zrobili dokładnie ta samo – wygrali połowę 9:6, co było już zaskoczeniem, gdyż duża większość spodziewała się wygranej Mousesports. Dogrywka rozwiała wszelkie wątpliwości wynikiem: 4:2 wygrał ją europejski skład. Wynik końcowy – 19:17.

 

Complexity vs. HellRaisers

Jest to kolejne spotkanie drużyn z bilansem 0-1, które od początku szło po myśli zawodników z Europy. Wygrali oni pierwszą część spotkania, aż 12:3. W dalszym ciągu bezradne Complexity przegrało kolejną część spotkania 2:4 i cały mecz 5:16. Z początku zakładano, że mecz będzie należeć do równych, lecz Majory przyzwyczaiły nas do tego, że w tych turniejach nie działa żaden schemat myślowy.

 

FURIA vs. CR4ZY 

Przedostatnim straciem, był pojedynek dwóch mocnych ekip, Brazylijskiej – Furii, oraz Serbskiego CR4ZY. Na mapie Train pierwsza połowa należała do graczy z Brazylii. Wygral ją oni wynikiem 9:6. Jednak to co się stało po zmianie stron, lekko zaskoczyło kibiców. Furia zdołała przebić się przez obronę CR4ZY tylko dwa razy! Natomiast ich rywale wybronili się dziesięć razy! W ten sposób po świetnym comebacku Serbowie wygrywają 16:11.

 

Grayhound vs. forZe

Ponownie pojedynek ekip na pozór równych, ale czy na pewno? Pierwsza połowa na pewno na to wskazywała, zawodnicy z Australii przegrali ją bliskim wynikiem 6:9.Po zmiane stron całość przestała być w miarę wyrównanym spotkaniem i gracze Grayhound zdobyli tylko trzy rudny przez co przegrali mapę 9:19

 

Lista meczów, które dziś zobaczymy:

13:00 Vitality vs. DreamEaters (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

13:00 NRG vs. Syman (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

14:15 Furia vs. forZe (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

14:15 AVANGAR vs. HellRaisers (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

15:30 G2 vs. mousesports (swiss runda 3, drużyny z bilansem 2-0, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend), BO3

15:30 Complexity vs. TYLOO (swiss runda 3, drużyny z bilansem 0-2, przegrany odpada z turnieju), BO3

18:45 North vs. CR4ZY (swiss runda 3, drużyny z bilansem 2-0, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend), BO3

18:45 Grayhound vs. INTZ (swiss runda 3, drużyny z bilansem 0-2, przegrany odpada z turnieju), BO3

 

 

zdjecie hltv

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top