Counter Strike

DREAMHACK MALMÖ 2019 – ĆWIERĆFINAŁY

 

Dzisiejsze mecze w Malmö pokazały jak wygląda prawdziwa pro scena counter strikea

Fnatic 2:1 NIP

Zapowiadało się już ciekawie przy samym wyborze map: NiP pozbyło się Mirage, Fnatic wybrał Dusta, a gdy Fnatic wyrzucił Traina NiP zdecydował się na Inferno co w rezultacie dało nam Overpassa na decidera. Mecz był pełnym bo3, pierwsza mapa była wyrównana aż do samego końca (16:12 Fnatic). Fnatic zdobyło sporą przewagę wygrywając rundę fulleco co pozwoliło na utrzymanie ekonomii w dobrym stanie. Brollan pokazał że retake ma w małym palcu. f0rest zaskoczył nas świetnymi entry fragami, a krimz udowodnił nam że jest prawdziwą bestią – 4 fragi w jednej rundzie. Następnie przyszła pora na szybkiego Nuke (16:8 NiP). Twist pozamiatał, ekipa sprzątająca nie była potrzebna. A na koniec przyszła kolej na Overpassa (16:9 Fnatic). Overpass nie był aż tak zdominowany jak Nuke, ale I tak długo nie potrwał. Lekr0 zdobył świetnego triple killa, Brollan natomiast stwierdził że trzeba wejść dobrze w drugą połowę zdobywając triple killa. Na koniec Lekr0 zdobył jeszcze jednego tripla dokładkę. Fnatic pomimo gorszego KDR nie przegrał, a właściwie uświadomił nas że to nie jest najważniejszy współczynnik.

Vitality 2:1 Mouz

Czy Vitality ruszy po zwycięstwo w Malmö?

Przyszło nam się przekonać że pomimo przewagi 10:2 dla Vitality to właśnie Niemcy zdobyli drugą mapę, znakomity comeback. Wracając do początku można wyróżnić znakomitą defensywę ZywOo, nie każdy robi czystki za pomocą AWP w obronie. Shox natomiast zrobił świetnego clutcha 1v3 (16:14 Vitality). Wracając do wcześniej wspomnianego inferno dodam jeszcze kilka wyróżnionych akcji meczu. Shox cluatchuje po raz kolejny, a Frozen odgrywa się później robiąc quadra kilka. Starcie na tej mapie było pewnie sporym zaskoczeniem po pierwszych 12 rundach gdzie wynik wyglądał tak: 10:2 dla Francuzów (16:12 Mouz). Pora przyszła i na końcowe starcie które wygrało Vitality, naszym deciderem był Dust2. Shox zaczyna ze znakomitym quadra killem, ale karrigan pokazuje że oni się nie poddają i clutch 1v3 należy do niego. RPK mówi że ta mapa jak i cały mecz należy do nich, quadra kill na dobre zakończenie (16:13 Vitality). Batalia trwała do samego końca, a przewaga przez pół meczu nie dała wcale wygranej. GG WP mamy kolejnego półfinalistę. Fnatic zmierzy się z Astralis, a Vitality stoczy pojedynek z NaVi.

Fot. DreamHack

Siema, jestem Patryk "P4TRICK" Śpiewak. Siedzę w esporcie od kiedy tylko pamiętam, nawet samemu kiedyś dążyłem do profesjonalnej gry, lecz zostałem przy dziennikarstwie esportowym by nie zapomnieć o swojej pasji jaką jest esport. Obecnie jestem uczniem technikum na kierunku technik informatyk.

Komentarze

Scroll to top