Biznes

Dlaczego warto zainteresować się PrestaShop?

 

Prowadzenie sklepu internetowego z całą pewnością nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto ułatwiać sobie pracę na tyle, na ile jest to możliwe. Jeśli nie mamy programistycznego zacięcia, to z pomocą może przyjść nam PrestaShop, aby nasza witryna online dobrze się prezentowała i była funkcjonalna.

PrestaShop… czyli co?

Przede wszystkim jest to otwarte oprogramowanie, które pozwala nam na stworzenie własnego sklepu internetowego. Należy zaznaczyć, że będzie on funkcjonalny, nie mówimy o żadnej wersji demo. Co więcej, PrestaShop jest w pełni darmowa, dzięki czemu każdy może bezpłatnie sprawdzić, co takiego ta ma nam do zaoferowania.

Ważne jest również to, że taki sklep nie generuje dla nas dodatkowych kosztów. Musimy jedynie opłacić hosting oraz domenę. Ewentualnie będziemy mogli dokupić płatne moduły, o czym za chwilę. W każdym razie to oprogramowanie sprawia, że możemy w prosty sposób wejść do świata internetowego handlu.

Zaznaczmy również, że z konfiguracją sklepu powinniśmy sobie poradzić, natomiast nastawmy się na to, że cały proces zajmie nieco czasu. Pomocna będzie natomiast polska wersja językowa oraz fora i poradniki w internecie, dzięki którym szybko znajdziemy rozwiązanie ewentualnych problemów. 

Duża funkcjonalność

Istotnym atutem PrestaShop jest to, że w razie potrzeby możemy sięgnąć po dodatkowe moduły, które sprawią, że nasza strona zyska. Niektóre z nich będą pomocne dla klienta, inne zaś pomogą nam zapanować nad witryną. Możemy zdecydować się na moduł, który pomoże nam w ustawieniu linkowania wewnętrznego pod optymalizację SEO, taki, którzy przypomni klientowi o nieopłaconym zamówieniu czy też moduł Lazy Load, który przyspieszy ładowanie się zdjęć.

Tak naprawdę dzięki takim dodatkom możemy sprawić, że nasza witryna stanie się w pełni unikalna. Tym samym wyróżni się na tle konkurencji i sprosta wymaganiom klientom. W dzisiejszych czasach przekonanie użytkownika do zakupów w danym miejscu jest nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zadbać o różne aspekty, a cały proces składania zamówienia, od wejścia na stronę i znalezienia produktu, aż po jego zamówienie i opłacenie było proste i intuicyjne.

Liczne szablony i dostępne moduły

Sama platforma oferuje nam wiele darmowych szablonów. W razie czego możemy również zapoznać się z płatnymi propozycjami. Prestashop api umożliwia nam natomiast łatwe wdrożenie istotnych funkcjonalności. Za jej pomocą możemy szybko importować i aktualizować dowolną liczbę produktów, kategorii czy innych danych, które są zawarte w pliku XML.

Możemy również zdecydować się na integrację naszego sklepu z Allegro, Ceneo czy Skąpcem. Z kolei moduł Google Merchant Center pomoże nam w zarządzaniu Google Ads i Facebook Ads. To sprawia, że będziemy w stanie na bieżąco skalować nasz biznes.

Pamiętajmy natomiast, aby decydować się jedynie na te moduły, które uznamy za najbardziej potrzebne. Ich zbyt duża liczba może sprawić, że strona naszego sklepu będzie ładować się zbyt długo, więc potencjalni klienci ją opuszczą.

Komentarze

Scroll to top