Biznes

Dlaczego warto inwestować w e-sport i ile można zarobić?

Jeszcze kilka lat temu sport elektroniczny cieszył się zainteresowaniem wyłącznie w wąskim gronie osób. Obecnie jest jednak inaczej, sport elektroniczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie przez co pojawiają się nowi inwestorzy, którzy inwestują w tę branżę ogromne pieniądze.

 

Dlaczego e-sport budzi tak wielkie zainteresowanie?

W sporcie elektronicznym, podobnie jak w zwykłym sporcie odbywa się rywalizacja. W aspekcie psychologicznym podstawą realizacji jest założenie za wszelką cenę wygranej przy równoczesnym ignorowaniu potrzeb drugiej strony. Obecnie rywalizacja jest tak powszechna w naszym życiu, że niektórzy teoretycy sugerują, iż jest ona naturalną tendencją i dążeniem człowieka. Ogromna społeczność kibiców drużyn e-sportowych to oddani fani, którzy chcą się upodobnić do swojego idola przez co zaczynają między innymi kupować rzeczy marki, która reprezentuje jego idol. Marka w ten sposób buduje swoją renomę przez co zdobywa więcej klientów i generuje większe przychody. Niektóre marki wchodzą przez to także na rynek międzynarodowy.

Zwracając uwagę na szybki rozwój e-sportu łatwo można wywnioskować, że wartość tego rynku nadal będzie rosła. W sport elektroniczny inwestują już zakłady bukmacherskie, banki oraz firmy związane z elektroniką i mediami. Na e-sport otworzyły się także największe polskie stacje telewizyjne jak TVP czy też Polsat.

 

Kluby sportowe także posiadają swój udział w e-sporcie!

Legia Warszawa, FC Ajax, czy też Manchester City. Kojarzycie te kluby tylko ze stadionowej murawy? Otóż już nie. Kluby te posiadają również zespoły e-sportowe w grze FIFA. Myślę, że ten argument szczególnie przekonał Was do tego, że warto inwestować w e-sport, gdyż już wkrótce sport elektroniczny prawdopodobnie będzie dominował nad sportem tradycyjnym.

 

Hazard w sporcie elektronicznym

Podobnie jak w tradycyjnym sporcie, tutaj również istnieje hazard, który jest coraz bardziej popularny. Największe polskie zakłady bukmacherskie takie jak Fortuna, STS, czy też Totolotek posiadają możliwość tworzenia zakładów na wydarzenia e-sportowe. Nie jest to dobry sposób na wzbogacenie się, gdyż jest duże ryzyko utraty swoich pieniędzy, ale też zwielokrotnienie ich. Tutaj dużą rolę odgrywają analitycy e-sportowi, którzy często odpłatnie udostępniają swoje analizy, które często się sprawdzają.

 

Zarabianie na analityce meczów e-sportowych

Analiza meczów nie jest łatwa. Trzeba mieć mocno ugruntowaną wiedzę na temat analizowanej gry. Należy postrzegać ją holistycznie i synergicznie oraz potrafić kształtować własną filozofię rozumienia i analizowania gry. Analiza powinna także zawierać informacje na temat aktualnej formy zawodników drużyny, bądź indywidualnego gracza.

 

Zarabianie jako zawodowy gracz

Tutaj już mowa o poważnych pieniądzach. Sumy te są już liczone w setkach tysięcy dolarów. Dla przykładu Filip “NEO” Kubski zarobił już ponad 660 tysięcy dolarów, natomiast rekordzista zarobił ponad 3,4 miliona dolarów. Jest to gracz gry Dota 2 “KuroKy”. Warto tutaj wspomnieć o Robinie "ropz" Kool'u, który posiadając 17 lat zarobił łącznie już ponad 55 tysięcy dolarów.

Komentarze

Scroll to top