Inne

DARK SOULS CZYLI NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY JAK GO MALUJĄ.

 

Jeżeli grałeś w dark souls na pewno poznasz ten tekst.

Większość z was spotkała się pewnie ze stwierdzeniem, że dark souls to trudna gra, ale czy aby na pewno?

W internecie jest pełno artykułów o tym, że dark souls jest trudne do takiego poziomu, że stało się to już standardem mówić o jego trudności nawet w niego nie grając.Co więc sprawia, że uznajemy je  za trudne?

Większość-skoro wszyscy mówią, że gra jest trudna to chyba wypada im uwierzyć?

ale nawet normalne gry odpalone na wysokim poziomie trudności potrafią byc bardziej irytujące od dark souls. Nie wspominając już o poziomach trudności gdzie gra kończy się w wyniku śmierci, ale to souls'y są uważane za trudne.

Wielkość przeciwnika-jeżeli cos jest większe, straszniejsze od naszej postaci to automatycznie wydaje nam się, że ten przeciwnik jest niebezpieczny i może nas tzw. "Oneshotować" czyż nie?

Jakie czynniki więc sprawiają, że dark souls może być łatwiejsze.

Konsekwencje śmierci-ginąc, tracimy postęp na danym poziomie i dusze, które są walutom w dark souls.

ale nie jest tak źle nasze dusze leżą w tym samym miejscu, gdzie zginęliśmy i możemy je z powrotem zebrać.

Problem będziemy mieli, gdy zginiemy i nie zbierzemy ówcześnie naszych dusz wtedy znikają one bezpowrotnie. .

  Lecz ta utrata nie zdarza się często, z reguły, kiedy dopiero zaczęliśmy naszą przygodę z dark souls i często umieramy.

Drugim czynnikiem ułatwiającym rozgrywkę są tak zwane "estusy" które są praktycznie nieskończone, ponieważ za każdym razem, gdy odpoczniemy przy ognisku odnawiają nam się, przez co nie musimy tracić pieniędzy i czasu na zbieranie mikstur tak jak w innych grach.

Wybór swojej drogi-jeden założy lekką zbroję i będzie unikał ciosów, drugi ubierze się masywniej i będzie przyjmował te ciosy na klatę, a trzeci zaś zostanie kapłanem bądź magiem i będzie leczył swoich sojuszników.Dark souls pozwala na ustawienie rozgrywki pod swoje preferencje, przez co czujemy się miejscami pewniejsi.

. blank

Społeczność-dark souls może być czynnikiem ułatwiającym grę, oczywiście mogą być wrodzy gracze chcący nas zabić na każdym kroku, ale są też gracze chętni do pomocy i gdy nie potrafimy pokonać bossa o własnych siłach zawsze znajdzie się osoba, z którą pokonacie przeszkody oczywiście pomoc też jest nagradzana w postaci połowy dusz za pokonanego bossa więc pomoc w dark souls jest opłacalna.

dark souls nie polega tylko na umiejętnościach, lecz też na taktyce, technice uników, bloków i ataków, która pozwoli pokonać wroga, zanim ten wykończy gracza. Także wiedza na ten temat i odrobina cierpliwości też w dużym stopniu wpływa na trudność gry.

Gdyby nie trudność danych bossów i wyzwań nie czulibyśmy takiej satysfakcji pokonania wroga i nie pociągałoby to nas w dalszą grę. Także w dark souls nie brakuje elementów, które ułatwiają nam rozgrywkę i w sumie dark souls może przejść każdy dlatego, że nie ma nic w dark souls czego nie można pokonać wytrwałością.

blank

Komentarze

Scroll to top