Inne Technologia

Czy na internecie mobilnym da się grać w CS:GO i LOLa?

 

Internet mobilny posiada swoje ograniczenia, których niestety nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Większość z nas używa internetu mobilnego tylko w telefonie, jednak można go spotkać także w pakiecie internetu domowego, jak w przypadku T-mobile. Czy na internecie mobilnym da się grać w CS:GO, Lola i inne gry online?

Szybkość internetu

Szybkość internetu mobilnego zależna jest od wielu kwestii: Odległości od nadajnika, Pogody, Jakości nadajnika, Typu sygnału oraz obciążenia. Jeśli masz taki internet to na pewno zauważyłeś, że wieczorami lub podczas deszczu, czy burzy internet jest wolniejszy, a ping osiąga granice tysiąca.

Ranking prędkości internetu mobilnego polskich operatorów (wrzesień 2019)

Średnia prędkość internetu wynosząca około 25Mb/s jest optymalna do gier online oraz swobodnego korzystania z internetu. Jest to prędkość internetu mobilnego LTE, w 3G wynosi on około 4Mb/s i raczej nie jest dobry do codziennego korzystania. Filmy będą się długo ładować i pliki pobierać masę czasu.

Ping, czyli najważniejszy parametr w grach online

Używając internetu mobilnego nie możemy oczekiwać za wiele, nie jest to przecież światłowód. Wg. ostatniego wrześniowego badania RFBbenchmark.pl średni ping w internecie mobilnym wynosi 45 ms. Jest to wartość do przyjęcia i możemy z nią grać w gry online takie jak CS:GO czy LoL. Pamiętajmy, że im niższy ping, tym z mniejszym opóźnieniem dostaniemy pakiety, więc szybsza będzie nasza reakcja.

Ile transferu ściąga granie?

Średnia gra w CS:GO ściąga do 100MB danych. W hearthstone jest to zaledwie 10MB. Nie potrzeba dużego pakietu danych, aby grać w gry online.

Jaki internet wybrać?

Od siebie Polecam ofertę Play Next, czyli pakiet 50gb internetu, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu w cenie 22,50zł przez pierwsze 6 miesięcy, a później 45zł miesięcznie. Jeśli przy rejestracji użyjesz mojego kodu: 45708104 to dostaniesz dodatkowy jeden miesiąc za 1zł! Więcej szczegółów na https://next.play.pl/

Podsumowanie

Rozwój internetu mobilnego w Polsce dał nam możliwość grania w gry online, jednak w przypadku złej pogody może wystąpić sytuacja, w której ping urośnie do tysiąca i odetnie nam możliwość swobodnej rozgrywki.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top