Counter Strike

Counter Strike: optymalizacja ustawień graficznych, to klucz do sukcesu

 

Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych strzelanek FPS na świecie. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy podziwiać na scenie kilka polskich drużyn, które odnosiły sukcesy w tej pozycji na arenie międzynarodowej. 

Gra CS:GO jest znana z dynamicznej rozgrywki, szybkich zwrotów akcji oraz doskonałej grafiki. Natomiast, aby móc uzyskać przewagę nad innymi graczami, kluczowej jest, aby zoptymalizować ustawienia gry, zwłaszcza te, które dotyczą grafiki. W tym artykule przedstawimy i omówimy najważniejsze elementy, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz doprowadzić swoją grę do perfekcji.

Wybór rozdzielczości

Wybór odpowiedniej rozdzielczości jest bardzo ważny dla uzyskania jak najlepszej wydajności podczas gry i jakości grafiki w grze. Zwykle zalecane jest, aby wybierać tę rozdzielczość, która jest zgodna z rozdzielczością monitora. Jeżeli zatem Twój monitor obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 × 1080), to powinieneś wybrać właśnie tę opcję w grze. 

Wybór rozdzielczości niższej niż rozdzielczość monitora może spowodować, że gra będzie wyświetlana w nieco gorszej jakości. Zauważalne będzie rozmazanie i pogorszenie efektów wizualnych, z kolei, jeśli wybierzesz rozdzielczość wyższą, wydajność gry znacznie spadnie i będziesz mógł odczuwać delikatne rwanie obrazu.

Ustawienia jakości grafiki

CS:GO umożliwia dostosowanie wielu ustawień dotyczących jakości grafiki, które wpływają na wydajność i jakość zabawy. Jeżeli Twoja karta graficzna nie jest zbyt mocna, powinieneś odpowiednio zmniejszyć ustawienia jakości grafiki, aby uzyskać lepszą wydajność. Ważne jest jednak, abyś unikał drastycznego zmniejszania ustawień graficznych, żeby na siłę nie psuć grafiki. Poniżej omówiliśmy najważniejsze elementy, w zakresie jakości grafiki.

Rozdzielczość tekstur

To ustawienie wpływa na jakość tekstu w grze. Im wyższa rozdzielczość, tym wyższa będzie jakość tekstur, ale jednocześnie mniejsza ilość FPS, które są odpowiedzialne za płynność gry. Dostosuj rozdzielczość tekstur pod swoją kartę graficzną, natomiast jeśli masz słabą kartę, możesz natknąć się ponownie na ścięcia podczas gry. Szczególnie jest to widoczne podczas gry w kasynie online wymagającym solidnej karty graficznej, w którym możesz z łatwością się zarejestrować i odebrać darmowe pieniądze za rejestrację, aby nie ryzykować własnej gotówki. Jeśli aktywujesz grafikę HD, możesz utracić na płynności przy jeśli masz słabszy sprzęt.

Rejestracja w kasynie

Efekty

Ustawienie to dotyczy jakości efektów w grze, do których zaliczamy cienie, odbicia, czy efekty dymu. Zmniejszenie jakości efektów z pewnością wpłynie na wydajność, ale licz się również z mniejszą jakością obrazu.

Antyaliasing

Antyaliasing to technologia wygładzania krawędzi obiektów prezentowanych na ekranie Twojego monitora. Ustawienie wyższej wartości tej opcji spowoduje doskonałe wygładzenie krawędzi, ale także obniża wydajność gry. Jeżeli masz słabszą kartę graficzną, rozważ zmniejszenie wartości antyaliasingu.

Zasięg widzenia

Ustawienie to wpływa jedynie na odległość, z jakiej widoczne są określone obiekty w grze. Nie dotyczy to prezentowania postaci innych graczy. Wyższa wartość zasięgu widzenia powoduje, że będziesz widział obiekty z daleka, natomiast bliższa ograniczy ich wyświetlanie, ale odczujesz znaczny skok FPS.

Szczegółowość modeli

To ustawienie wpływa na szczegóły modeli postaci i obiektów w grze. Im wyższa wartość tym analogicznie mniejsza wydajność. Natomiast jeżeli chcesz, aby wszystkie postacie były dobrze widoczne, ustaw wyższy poziom tej opcji.

Ustawienia cieni

Cienie to ważny element w grach, który wpływa na jakość obrazu i atmosferę gry. W tej grze można ustawić kilka opcji związanych z cieniami, które wpłyną na wydajność gry i jakość obrazu.

Najważniejsze ustawienia cieni w grze Counter Strike: Global Offensive to:

  • Cienie: ustawienie to wpływa na widoczność cieni w grze. Warto zrezygnować z cieni, aby poprawić wydajność gry, ale jeśli chcesz uzyskać lepszą jakość obrazu, zaleca się pozostawienie tej opcji włączonej.
  • Wysokość cieni: ustawienie to wpływa na wysokość cieni w grze. Im wyższa wartość, tym wyższe cienie, ale także niższa wydajność gry. Zaleca się wybór wartości, która jest zgodna z Twoją kartą graficzną i sprzętem.
  • Jakość cieni: ustawienie to wpływa na jakość cieni w grze. Im wyższa jakość, tym lepsza jakość cieni, ale także niższa wydajność gry.

Ustawienia wideo

Ustawienia wideo w grze Counter Strike: Global Offensive to opcje związane z wyświetlaniem obrazu w grze. Zmiana tych ustawień może wpłynąć na jakość obrazu i wydajność gry. Poniżej wyróżnione zostały najważniejsze ustawienia:

Wskaźnik odświeżania: ustawienie to wpływa na częstotliwość odświeżania obrazu w grze. Zwykle zaleca się wybór wartości 60 Hz lub wyższej, aby uzyskać płynny obraz.

Synchronizacja pionowa: ustawienie to wpływa na synchronizację obrazu z monitorem. Jeśli Twoja karta graficzna jest wystarczająco silna, warto pozostawić tę opcję włączoną, aby uniknąć efektu rozrywania obrazu (screen tearing). Jeśli jednak zauważysz spadki wydajności, warto ją wyłączyć.

Pełny ekran: ustawienie to wpływa na tryb wyświetlania obrazu w grze. Tryb pełnoekranowy zapewnia najlepszą wydajność, ale można również wybrać tryb okna lub tryb ramki.

Wniosek

Optymalizowanie ustawień graficznych w CS: GO to bardzo ważna kwestia, bez której nie będziesz w stanie wspiąć się na najwyższy poziom rozgrywki. W końcu osoby uzyskujące wyższą wydajność podczas gry mają nad Tobą przewagę, dlatego musisz temu zapobiec. Odpowiednie ustawienia pozwolą Ci uzyskać zdecydowanie lepszą jakość obrazu, a co za tym idzie płynniejszą rozgrywkę.

Podczas wybierania ustawień pamiętaj, że wyższe wartości nie zawsze oznaczają lepszej jakości, a wręcz przeciwnie, bardzo często powodują spadek wydajności gry. Z tego względu każdy gracz musi dostosować ustawienia gry, biorąc pod uwagę osiągi swojego komputera, a w szczególności karty graficznej i procesora.

Jeżeli nie masz doświadczenia lub nie wiesz jakim sprzętem dysponujesz, skorzystaj z narzędzi dostępnych w grze lub poszukaj poradników w Internecie, których jest mnóstwo. Inną możliwością jest porozmawianie z graczami, które dłużej grają w tę grę. Pamiętaj, że odpowiednie zoptymalizowanie ustawień graficznych to klucz do sukcesu. Dzięki właściwym ustawieniom Twoja zabawa będzie przyjemnością, a poziom gry zdecydowanie się zwiększy.

Komentarze

Scroll to top