Biznes

Co wspólnego ma e-Sport z pokerem?

Turnieje gier wideo z pewnością rozwinęły się z imprez towarzyskich, w których zwycięzca po prostu uzyskał prawo do przechwalania się przed przegranym. Dziś te zawody są określane jako część branży „e-sportu”, w której oczekuje się, że w 2016 roku zostanie postawionych ponad 590 milionów dolarów w grach wideo za pośrednictwem witryn hazardowych. Wcześniej w tym miesiącu University of Nevada w Las Vegas ogłosił nawet, że oferuje teraz kurs e-sportu, w ramach którego studenci będą tworzyć biznesplany odpowiednie dla branży kasyn.

Wzrost zainteresowania e-Sportem na świecie

Szybka ekspansja e-sportu jest bardzo realna i obsługiwana na całym świecie. Kanadyjski prowincjonalny operator loterii Loto-Quebec uruchomił niedawno to, co opisuje jako pierwsze legalne, uczciwe i bezpieczne środowisko gier do obstawiania w e-sporcie w Quebecu.

Branża e-sportowa niewątpliwie staje się wielkim biznesem, co skłoniło niektórych do zastanowienia się, jak bardzo urósł i jak może się rozwinąć w przyszłości. Jedna z niedawnych analiz porównuje eSport z pokerem, który rozkłada głównych graczy w każdej branży, porównuje dostępne pieniądze do zgarnięcia i dochodzi do ostatecznego wniosku, że poker pozostaje na razie najważniejszy, ponieważ ilość pieniędzy dostępna dla graczy w pokera nadal dominuje to, co najlepsi e-sportowcy mogą otrzymać dzięki udanej grze. Aby sprawdzić swoje szanse, graj na GGPoker.

Analiza zauważa, że ​​szacuje się, że branża e-sportowa wzrośnie o 43% w 2016 roku, z 325 milionów dolarów całkowitej wartości branży do 463 milionów dolarów. Chociaż pokerowa popularność jest imponująca, popchnęła branżę gier hazardowych online na całym świecie do wartości szacowanej na ponad 40 miliardów dolarów.

E-Sport a poker

Ludzie na całym świecie coraz częściej uczestniczą w wydarzeniach e-sportowych na żywo, a około 40% z 600 milionów chińskich właścicieli smartfonów twierdzi, że uczestniczyło w nich w przeszłości. Jednak oglądalność telewizji wciąż blednie w porównaniu do pokera, który korzysta ze znacznie dłuższego istnienia jako ugruntowana branża oraz z partnerami sieci telewizyjnej, takimi jak ESPN dla World Series of Poker.

Najpopularniejszymi graczami e-sportowymi są celebrytki w swojej grupie demograficznej, ale nie osiągnęli jeszcze prawdziwego masowego zainteresowania. Gracze wideo, tacy jak Chris „Fatal” Bond i Peter Dager, mogą być zwiastunami osób z ich branży; ogromna większość cywilizacji nigdy wcześniej nie słyszała tych nazw. W międzyczasie zawodowy pokerzysta Doyle Brunson, w swoim charakterystycznym kowbojskim kapeluszu, jest dobrze znany w kręgach pokerowych i poza nimi. Ale ma to wiele wspólnego z długowiecznością pokera, jego historią w programach telewizyjnych i tym, że Brunson to nazwisko, które pojawia się w mediach przez wiele lat.

Poker nie ma w e-sporcie możliwości łatwego dotarcia do mas na całym świecie. Branża e-sportowa rozwinęła się w okresie, w którym Internet jest dostępny, a wiele z nich ma szybkie połączenia, które pozwalają im dostroić się za pośrednictwem mediów takich jak Twitch, aby obserwować, jak ich ulubieni gracze e-sportowi uczestniczą w swoich ulubionych grach wideo. Te media dodatkowo pozwalają widzom komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym, co jest czymś, czego tradycyjna telewizja nie pozwalała oglądającym turniejów pokera. Nowe media zapewniają również widzom możliwość obstawiania, w zależności od jurysdykcji, na e-sporty, często za pośrednictwem witryn kasyn online.

Esports jest podobny do pokera, ponieważ rozwinął kulturę, która wydaje się akceptować fakt, że widzowie będą stawiać zakłady w oparciu o wyniki meczów i być może angażują się w gry w stylu fantasy sports. Branża zaczęła nawet obserwować rozwój zawodników stawiających zakłady na siebie przed przystąpieniem do bitwy z kontrolerami w ręku.

Chociaż poker może nadal być najważniejszy, e-sport szybko nadrabia zaległości i wykazuje wiele pozytywnych oznak, które w pewnym sensie naśladują udane atrybuty pokera. To tylko kwestia czasu, kiedy branża e-sportowa osiągnie łączną wartość ponad 1 miliarda dolarów.

Komentarze

Scroll to top