Inne

Co można kupić dzieciom na prezent?

 

Podarunki sprawiają ogromną przyjemność. Zarówno, jeżeli chodzi o osoby, które je otrzymują, jak również tą drugą stronę. Miło jest obserwować uśmiech na twarzy drugiej osoby. Nie zawsze jest jednak tak łatwo wybrać podarunek. W szczególności dla dzieci. Co też można kupić uczniom na etapie nauczania początkowego, jak również starszym nastolatkom?

Edukacyjne gry planszowe

Wśród licznych propozycji, znaleźć można gry towarzyskie, w tym popularne planszówki. Osoby, które twierdzą, że tego typu propozycje są niemodne, nie mają racji. Tym bardziej że aktualnie na rynku jest tyle ciekawych propozycji, np. gra Pokemon. Jakie są zalety z podarowania gier planszowych? Ot, chociażby to, że niosą one ze sobą wartości edukacyjne. Wszystko zależne jest od tego, z jaką formą ma się dokładnie do czynienia, ale dzieci są w stanie nauczyć się chociażby współzawodnictwa, wygrywania, czy też przegrywania. 

Integracja przy planszówkach

To dobry moment na to, żeby móc się zintegrować. W szczególności, że na co dzień nie ma się tak dużo czasu dla siebie. Jednak od czasu do czasu, warto zaprosić wszystkich członków rodziny (albo przynajmniej ich część) do stołu, aby móc wspólnie zagrać. Każdy uczestnik będzie skupiał się na grze. Jednak przy okazji będzie można porozmawiać na temat tego, co słychać u poszczególnej osoby. Takich chwil jest mało, więc tym bardziej warto je docenić. To również dobry moment do tego, aby spotkać się w realu, a nie tylko w świecie wirtualnym. Tak, można do siebie dzwonić, ale nic nie zastąpi osobistego kontaktu – w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. Nie można zaniedbać tego, ponieważ w dorosłym życiu może być już na to za późno.

Reguły i zasady

No cóż, z tym duża ilość dzieci ma problem. Najchętniej to działaliby w taki sposób, aby móc zawsze wygrywać, dopasowując obowiązujące zasady do siebie. Gry planszowe mogą okazać się dla nich tak naprawdę okazją do samodoskonalenia. Tzn. do zrozumienia tego, że nie można łamać określonych zasad i reguł. Nie tylko, jeśli chodzi o gry, ale również o świat rzeczywisty. Nawet, jeżeli rodzice mają ochotę na to, aby nagiąć reguł, żeby zadowolić dziecko – nie powinni tego robić. Od samego początku należy uczyć dziecko, jak ważne są obowiązujące reguły i zasady.

Gry komputerowe na prezent

Czy gra komputerowa będzie dobrym pomysłem na prezent? W tym momencie można spotkać się zarówno z głosami zwolenników, jak również przeciwników. Na pewno trzeba rozsądzić to zgodnie ze swoim sumieniem. Jest kilka zalet tego rozwiązania, które mogą skłonić do takiego zakupu. Wśród nich można wymienić chociażby to, że gra jest w stanie wpłynąć na logiczne myślenie. W szczególności jeżeli ma się do czynienia z wyjątkowo zawiłą rozgrywką. Aby móc poradzić sobie w tej kwestii, należy stanąć na wysokości zadania. Gry rozwijają umiejętność skojarzeniowego myślenia. Rodzice narzekają, że dziecko nie jest w stanie logicznie myśleć? Dzięki temu, że od czasu do czasu zagra na komputerze, będzie w stanie pobudzić swoje procesy myśleniowe.

Zalety gier komputerowych

Wśród innych zalet tego typu podarków wymienić można m.in. pobudzenie wyobraźni przestrzennej, jak również poprawienie refleksu. Nie ma co zaprzeczać, ale ta umiejętność przydaje się na wielu etapach życia. Wielu dorosłych mogłoby coś powiedzieć na ten temat. Inną zaletą grania na komputerze jest chociażby poprawa koordynacji ruchowo-wzrokowej. Oko powinno współpracować razem z rękoma – o czym będzie można przekonać się w szkole i podczas zajęć dodatkowych. 

Może nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, ale gry komputerowe pomagają działać na kilku frontach. Tzn. dziecko będzie odpowiedzialne za planowanie, analizę, interpretację zdarzeń, kreatywne myślenie, dzięki czemu będzie możliwość znalezienia odpowiedniego rozwiązania. 

To także możliwość nauczenia się współpracy zespołowej, a także poznania osób z innych miast, czy nawet krajów. Aczkolwiek, nad tym drugim aspektem trzeba mieć dozór. Dużo się bowiem mówi o podszywaniu innych osób. Powracając do współpracy zespołowej – umiejętność, która przydać się może w wielu momentach życia.

Dobry prezent dla młodego człowieka

Gra planszowa vs. gra komputerowa – każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak również zalety. Można pomyśleć o obu rozwiązaniach. Grę komputerową na urodziny, a na dzień dziecka planszówkę. Nie ma nic złego w grach komputerowych – tym bardziej że dziecko zyskuje możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią. Trzeba tylko umiejętnie dozować tego typu rozrywki, aby mieć pewność, że dziecko nie spędza zbyt dużo czasu przed komputerem. Planszówki i inne gry towarzyskie mogą być również sygnałem dla rodzica, aby ten poświęcił swojemu dziecku nieco więcej czasu. Każda z tych opcji jest dobra i można z niej skorzystać. Nie tylko jeśli chodzi o urodziny, czy dzień dziecka. W ciągu roku jest tyle okazji, że takie formy prezentów się przydadzą. Chociaż, czy prezenty trzeba dawać przy specjalnych okazjach? Zawsze można podarować coś tak od serca, zupełnie bez okazji, czym sprawi się większą radość.

Komentarze

Scroll to top