Counter Strike

Cleant z nową formacją na polskiej scenie CS:GO!

 

CLEANT jest jedną z najbardziej charakterystycznych niezależnych marek odzieżowych w Polsce. Założona przez trzech braci firma od kilku dobrych lat zaskarbia sobie serca kolejnych młodych ludzi, a logo w postaci pioruna staje się w pewnych grupach wiekowych kultowe. 

W skład CLEANTmix wejdą głównie byli reprezentanci Wisły Płock, którzy ostatnimi czasy grali pod miksową nazwą “psychasiada”. Drużyna już pewien czas temu zapewniła sobie awans do ESL Mistrzostw Polski, jednak nie mogła w nich wystąpić ze względów formalnych. 

 

Pomocną dłoń do graczy wyciągnęli trzej bracia, którzy są właścicielami marki CLEANT. Marek, Mateusz i Maksymilian Ekes nie mieli wcześniej większej styczności z esportem, jednak jak zapewniają, są gotowi na nowe wyzwania. 

 

– Kiedy zakładaliśmy naszą firmę, wytworzył się między nami naturalny podział obowiązków. Zaczynając, musieliśmy zmierzyć się sami z dużą ilością znaków zapytania i tak na pewno będzie również tym razem. To jest coś, co kochamy, uwielbiamy tworzyć nowe rzeczy, szukać świeżych pomysłów i projektów. Drużyna esportowa to jest coś, co idealnie wpasowuje się w filozofię naszego działania – mówi Maksymilian. 

 

– Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się polskiemu esportowi, rozmawialiśmy z kilkoma organizacjami o potencjalnej współpracy. Po tych rozmowach jedna rzecz stała się dla nas jasna – nie interesuje nas przyklejenie naszego logo do ciała zewnętrznego, odcinanie kuponików do istniejącej struktury. Kiedy usłyszeliśmy o chłopakach, którzy mixem rzucili wyzwanie dużym organizacjom w naszym kraju i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, a jednocześnie nie mogli w nich wystartować bez wsparcia – od razu wiedzieliśmy, że to jest to, czego szukaliśmy, a nie potrafiliśmy nazwać. Spontaniczny styl gry, elastyczność, a przede wszystkim fun z tego, co się gra – to są dokładnie zasady, którymi my kierujemy się w naszych operacjach. Mamy nadzieję, że to ugrają! – dodaje Marek, drugi z braci. 

 

Sami bracia twierdzą, że jest za wcześnie, żeby ich formacje nazywać pełnoprawną organizacją, ale zdradzają, że plany mają dalekosiężne.

 

– Chłopaki z naszej drużyny są miksem, a my także pod względem doświadczenia w sprawach esportowych możemy nazwać siebie miksem. Jeszcze przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli uznać się za organizację z prawdziwego zdarzenia, na razie musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż kwestie nazewnictwa – kontynuuje Maks

 

W skład CLEANTmix wchodzą następujący zawodnicy: 

Konrad “koyot” Hadała

Tomek “exhie” Tuszko

Maciej “destroj” Deorocki

Dominik “frz” Baran

Kuba “Markoś” Markowski

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top