Counter Strike

Cheaty na profesjonalnej scenie CS:GO? (Nie)możliwe!

 

Chyba wszyscy znają historię KQLY'ego i jego cheatów na majorze. Niestety to nie jedyny przypadek…
 

Zacznijmy od najbliższej przyszłości, czyli kwalifikacji do majora. Gracz kerZe z Team Optimistic. Wygrywają z PRIDE po dogrywce, każdy widzi, że ewidentnie cheatuje, jednakże nic z nim się nie dzieje. Niżej kilka akcji z tego meczu

  • https://clips.twitch.tv/SuaveDreamyLadiesBuddhaBar
  • https://clips.twitch.tv/BlindingCaringPigDansGame
  • https://clips.twitch.tv/BelovedHomelyDillMau

 Team Optimistic przechodzi dalej i walczy z KPI. Wtedy dzieje się coś, na co wszyscy czekali. kerZe podczas trwania meczu zostaje oficjalnie zbanowany. Niżej przebieg tej akcji:

 

Kolejnym graczem zbanowamym podzcas Minora jest zawodnik Invictus Aqualis. Ciocardau nawet nie próbował się kryć ze swoimi cheatami, co przedstawia poniższy clip:
 

  • https://clips.twitch.tv/CrypticAbstemiousDootPeteZaroll

Ciocardau został manualnie zbanowany przez CEVO.

Ostatnim graczem zbanowanym na Minorze jest sodaH z teamu PlanetenOG

  • https://clips.twitch.tv/StupidCallousCatNotLikeThis
  • https://clips.twitch.tv/SleepyClumsyStorkCharlietheUnicorn 

Oraz oficjalna informacja o zbanowaniu (poczas meczu):

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym pod względem cheatów na profesjonalnej scenie jest QKLY z jego sick jumpshotem. 
Cała akcja miała miejsce w meczu z Virtus.pro vs LDLC podczas ESL One Cologne 2014. Była to ostatnia runda pierwszej mapy. Sytuacja 1v1, Pasha 22hp, KQLY 8 hp. Bomba podłożona, KQLY w locie zabija Pashe z USP-S i dzięki temu wygrywają mapę. Jak się później okazało, Zawodnik LDLC używał wspomagaczy, które zrobiły robotę za niego.

 

Znacie Emilio? Jeżeli nie, to od teraz będziecie go znać. Zawodnik wielu solidnych teamów, lecz wszyscy zapamiętają go z Team Property, w którym został zbanowany.
Miało to miejsce podczas Fragbite Masters Season 3 przeciwko HellRaisers. Team Property wygrywał 7:4 na pierwsze mapie i wtedy stało się coś niespodziewanego. "Emilio VAC banned from secure server" taką wiadomość zobaczyli gracze, oraz wszyscy oglądający ten mecz.
 

Mniej znanym graczem, który został zbanowany podczas oficjalnego meczu jest flex z amerykańskiej drużyny esp. Był to kolejny z graczy, który próbował się "kryć" ze swoimi cheatami.

Cheaty są niestety bardzo powszechne i ogólnie dostępne dla wszystkich. Mają prostą obsługę, dzięki czemu tak wiele osób po nie sięga.

Komentarze

Scroll to top