Wywiady

Chcemy zakwalifikować się na Intel Extreme Master 2019 – Wywiad z Angieee

 

Angelika 'Angieee' Kumorkiewicz, to 22 letnia streamerka, a także zawodniczka zespołu Unity Female. W związku z narastającą popularnością damskiej sceny Cs'a(na IEM Katowice odbędzie się turniej dla kobiet), 
postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z Angeliką. 

 

– Cześć Angieee. Dziękuje Ci bardzo że zdecyodwałaś się odpowiedzieć nam na pare pytań. Już na samym wstępie zapytam o pierwszą turę kwalifikacji. Co sprawiło, że nie udało wam się przejść dalej?
Angieee – Hejka! Szczerze powiedziawszy, nie mam jak tutaj wymienić błędów, bo jednak grało nam się dobrze, po prostu musimy lepiej przygotować overpass'a, którego za dużo nie grywamy. Przeciwniczki czuły się mega pewnie po stronie CT ciężko nam było wejść na bs, po stronie TT przy wyniku 11:4 czuły dominacje mapy i zaczęły nas ostro rushować i w taki też sposób przegrałyśmy.

– Czy zamierzacie wziąć udział w następnych kwalifikacjach?
Angieee – Jasne! 😀

– Skąd wzięło się Unity Female, jest to jakaś organizacja?
Angieee – Na dzień dzisiejszy Unity to tylko nazwa drużyny, dzięki której jesteśmy rozpoznawalne. Szukamy sponsorów bądź organizacji, która pomoże nam się rozwijać i sprawi, że staniemy się profesjonalnymi zawodniczkami. Drużynę stworzyłam razem z Polin ponad rok temu i bardzo się cieszymy, że dołączyły do nas tak wspaniałe i utalentowane dziewczyny! Wiemy, że tym składem możemy osiągnąć wiele.

– Jakie cele, jako drużyna macie na rok 2019?
Angieee – Chciałybyśmy się zakwalifikować na IEM 2019, pojechać na COPENHAGEN Games, na którym jest organizowany turniej dla kobiet, pojeździć na lany organizowane w Polsce, a przede wszystkim znaleźć sponsorów, którzy sprawią, że Unity stanie się organizacją. Mamy również nadzieję, że w 2019 pojawi się więcej turniejów female, w których bardzo chętnie weźmiemy udział.

– Jak oceniasz rozwój kobiecej sceny Counter Strike?
Angieee – Kobieca scena w przeciągu paru lat zmieniła się na lepsze. Coraz więcej kobiet zaczyna grać w cs'a, zaczynają pojawiać się turnieje. Dziewczyny z zagranicy, które grywają na wysokim poziomie mają szansę na rozwój oraz wsparcie od organizacji. Oczywiście, że Europejska scena jest bardziej rozwinięta od Polskiej, ale tyle ile możemy na swój sposób staramy się ją rozwijać. Ostatnio Esportal zaczyna tworzyć turnieje dla kobiet, które mają pomóc rozwijać scenę w naszym kraju. Mam nadzieję, że nasza skromna scena zacznie mieć w końcu jakąś wartość.

– Czy uważasz że turnieje powinny być dzielone z względu na płeć? 
Angieee – Myślę, że tak jak jest teraz jest odpowiednio. Jeśli chodzi tutaj o umiejętności scena musi być dzielona na damską i męską. Powinny być po prostu organizowane turnieje dla kobiet, turnieje dla facetów, ale drużyna damska ma możliwość wzięcia udziału w turnieju męskim.

– Najlepsza drużyna z kobiecej sceny to…
Angieee – Besiktas Female

– Jak oceniasz możliwości nowego składu Virtus.Pro?
Angieee – Możliwości mają duże, skillowo drużyna wygląda na mocną, ale czas i turnieje pokażą na co ich stać.

– Jakie jest twoje największe marzenie związane z grami?
Angieee – Moim największym marzeniem jest zagrać z drużyną na IEM, a o wygraniu to już nie wspomnę! ^^

– Majora w Katowicach wygra….
Angieee – Astralis

– Dziękuję za udzielene wywiadu. Życzę powodzenia w kolejnych turach kwalifikacji na Intel Extreme Masters Katowice 🙂
 
Angieee – Dziękuje bardzo! Papa ❤Social Media Angeliki 
https://www.twitch.tv/angieee5
https://www.instagram.com/angieee__e/
https://www.facebook.com/Angiee5e/

Komentarze

Scroll to top