Hearthstone

Blizzard zapowiedział nerfy… na 3 dni przed Hearthstone Masters Tour

 

Blizzard nigdy nie słynął z dobrego wyczucia czasu, jednak wprowadzenie patcha balansującego na 3 dni przed turniejem to znaczna przesada. Mimo to zmiany, które zostaną wprowadzone na pewno znacznie poprawią rozgrywkę.

14 lipca – to właśnie tego dnia do gry zostanie zaimplementowany patch balansujący. Co tym razem zostanie osłabione?

  • Smocza Królowa Alekstrasza – Nowy Okrzyk bojowy: Jeśli w twojej talii nie ma duplikatów, dodaj do twojej 2 smoki. Kosztują (1) – do tej pory efekt brzmiał: Jeśli w twojej talii nie ma duplikatów, dodaj do twojej 2 smoki. Kosztują (0).
  • Korsarska skrytka – Nowy efekt: Dobierz broń i daj jej +1 do wytrzymałości. – Poprzednio: Dobierz broń i daj jej +1/+1.
  • Metamorfoza – Nowy efekt: Zamień twoją moc specjalną na: „Zadaj 4 punkty obrażeń. Po dwóch użyciach zamień ją z powrotem”. – Do tej pory: Zamień twoją moc specjalną na: „Zadaj 5 punkty obrażeń. Po dwóch użyciach zamień ją z powrotem”.
  • Kain Słoneczna Furia – Nowe statystyki: 3/4 – do tej pory: 3/5.
  • Bojowe Glewie Azzinotha – Nowy koszt: 6 kryształów many – do tej pory 5 kryształów many.
  • Smocza Magini – Nowy koszt: 7 kryształów many – do tej pory 6 kryształów many.
  • Grzybowy Los – Nowy koszt: 3 kryształy many. – Do tej pory: 2 kryształy many.
  • Galakrond Złowieszczy i wszystkie ulepszone wersje – Nowy efekt: Dobierz 1/2/4 karty. Kosztuje (1). – Do tej pory: Dobierz 1/2/4 karty. Kosztuje (0).

Każdy z tych nerfów jest jak najbardziej uzasadniony, a zwłaszcza jeśli mówimy o kartach Łowcy Demonów oraz Galakrondzie Łotra, których zagranie odmieniało rozgrywkę o 180 stopni. To samo możemy powiedzieć o Alexstraszy, dzięki które w jednej turze mogliśmy się wyleczyć do pełni życia zagrywając Nozari i zniszczyć cały stół zagrywając po tym Śmiercioskrzydłego.

Na co jednak warto zwrócić uwagę, to termin kiedy zostaną wprowadzone te zmiany, czyli 14 lipca. Jest to dokładnie wtorek w przyszłym tygodniu, a więc na 3 dni przed turniejem Hearthstone Masters Tour Asia-Pacific. 3 dni aby przetestować nowe listy i nadesłać nowy line-up

Link do oficjalnej informacji Blizzarda: https://us.forums.blizzard.com/en/hearthstone/t/176-balance-updates/36815

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top