Hearthstone

Blizzard pobije kolejny rekord! Zapowiedziano najszybsze zmiany w balansie gry!

 

Minął jeden dzień od dodania do gry nowego dodatku, Pyłów Rubieży, a Blizzard już postanowił dokonać zmian w balansie kart. Nerfy mają wejść w przeciągu kilku godzin i będą dotyczyły nowej klasy – Łowcy Demonów.

69,6% – tyle wynosi win ratio najlepszej obecnie talii Łowcy Demonów. Można pomyśleć: Ale to tylko jeden archetyp ma taką skuteczność. Jest to dosyć błędne myślenie, ponieważ obecnie większość list przekracza 60% win ratio, a najniższe wynosi tylko (albo raczej aż) 57%. Powiedzmy sobie szczerze: mamy do czynienia z pełną dominacją nowej klasy. Dlatego Blizzard postanowił działać jak najszybciej i już tej nocy do gry mają zostać wprowadzone pierwsze zmiany. Informacja na ich temat została opublikowana na Twitterze Iksara, jednego z bardziej doświadczonych projektantów gry. Będą one dotyczyły następujących kart:

  • Czaszka Gul’dana (Skull of Gul’dan)
  • Uwięziony Antaen (Imprisoned Antaen)
  • Rażący wzrok (Eye beam)
  • Ostrza Aldrachów (Aldrachi Warblades)

Najprawdopodobniej deweloperzy przewidywali, jak silną klasą będzie Łowca Demonów, dlatego tak szybko postanowili wprowadzić zmiany w balansie kart. Jedno jest pewne: będą to najszybsze zmiany w historii gry. Do tej pory najszybsze były nerfy wprowadzone dwa tygodnie po premierze dodatku „Wejście Smoków„.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top