Counter Strike

BLAST Rising – FINAŁ

 

Po prawie trzech tygodniach, przyszedł czas na wielki finał turnieju BLAST Rising. W szranki staną Endpoint oraz HAVU.

Turniej BLAST Rising powstał aby mniej znane zespoły europejskiej sceny mogły pokazać się szerszej publiczności i zmierzyć się z teoretycznie lepszymi drużynami. Mając to w zamyśle, nie można było wymarzyć lepszego finału niż pojedynek pomiędzy Endpoint oraz HAVU.

BLAST Rising finał

Przed rozpoczęciem turnieju mało kto wskazałby Brytyjczyków jako potencjalnych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Mimo to ekipa Thomasa “Thomasa” Uttinga świetnie radziła sobie z dotychczasowymi rywalami. Najpierw niemalże bezbłędnie przeszła przez fazę grupową, a następnie wyeliminowali AVEZ i Nordavind. Natomiast HAVU w oczach większości ekspertów było drużyną, która pojawi się w finale. Dokonali tego zgodnie z oczekiwaniami.

Drużyny staną ze sobą w szranki o godzinie 18:00. Walka będzie się toczyć nie tylko o €16.000, ale również o poprawę swojej pozycji w rankingu HLTV. HAVU znajduje się obecnie na 29. miejscu, a Endpoint może po raz pierwszy w historii pojawić się w tym zestawieniu, wszak zajmują obecnie 33. pozycję.

Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

Komentarze

Scroll to top