Sprzęt

Biurko gamingowe na wymiar

 

Aby wybrać najlepsze biurko gamingowe, należy zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary. Blat biurka musi być bardzo duży i pomieścić wiele akcesoriów potrzebnych do grania. Dużą popularnością cieszą się stoły gamingowe w kształcie prostokąta, jednak sprawdza się także biurko narożne dla gracza. Jest to dobry wybór, zwłaszcza gdy posiadamy drukarkę. Tego typu meble dla gracza powinny być spore, ponieważ małe są głównie podstawką pod laptopa, co w przypadku użytkowników komputera się nie sprawdzi. Nie zapomnij wybrać biurka do gier, które dokładnie odpowiada Twoim potrzebom. Na forach internetowych można znaleźć pytania dotyczące wykonania biurka gamingowego. Eksperci nie zalecają samodzielnego budowania tego mebla, ponieważ mogłoby to dać bardzo zły wynik. Biurko dla gracza powinno przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo sprzętu, który się na nim znajduje.

Kup biurko gamingowe na wymiarhttps://elitedesk.pl/biurko-na-wymiar/

Biurka gamingowe to nie tylko sprzęt dla graczy

Gamingowe biurko gracza, klawiatura czy porządny komputer to nie jedyna kwestia, o jaką trzeba zadbać. Istotne jest również oświetlenie led, które przy okazji pokoju gamingowego pełni rolę dekoracyjną. Biurka do gier to w coraz większym stopniu panel świateł LED, które zapewniają tło do gry, które pojawia się na ścianie. Najpopularniejsze kolory wśród graczy to czerwony, zielony i niebieski.

Wymiary biurka. Ile miejsca potrzeba na komputer?

Standardowe wymiary stołu do gier to ok. 160 80 cm i pomieszczą klawiaturę, myszkę, głośniki, monitor oraz samego desktopa.
Jeśli nie chcesz tego ostatniego trzymać na wierzchu lub masz mało miejsca w pokoju, to zdecyduj się na nieco mniejsze biurko 120 60 cm. Możesz także zdecydować się na dużą przestrzeń roboczą, która zapewni Ci większą swobodę. Docenisz to, zwłaszcza jeśli dużo drukujesz lub skanujesz, nie będziesz musiał wstawać od biurka za każdym razem, aby podejść do urządzenia wielofunkcyjnego.

Materiał blatu do biurka gamingowego

Zaraz po rozmiarze blatu biurka zwróć uwagę na materiał jego wykonania. W końcu rozgrywki potrafią podnosić ciśnienie, które gdzieś trzeba wyładować. Dlatego też blat biurka gamingowego powinien być wykonany z solidnego materiału, np. z litego drewna, płyt MDF lub HDF czy drewna, które wytrzymają nawet największe wyładowania emocji.

Przydatne dodatki w biurku  dla graczy

Biurka gamingowe mają na ogół nietypowy kształt, najczęściej w postaci wycięcia z przodu, które ułatwia przyjęcie pozycji gamingowej.
Może przybliżyć się do biurka i ustawić je wygodnie, dzięki czemu długie godziny grania nie będą stanowić problemu. Ergonomię bardzo mocno poprawia także zamontowana podstawka pod monitor, dzięki której znajduje się on na wysokości wzroku gracza i jego głowa nie musi być nienaturalnie pochylona. Dodatkowo większość biur ma uchwyty na kubki lub na słuchawki dla graczy. Są sytuacje, w których te dyskretne dodatki ratują wynik meczu czy nawet sprzęt, bo zalany laptop w niczym nie pomaga w grze. Jeśli podczas zabawy lubisz pić napoje, wybierz biurko wyposażone w taki dodatek. Bardzo ważne jest także krzesło biurowe odpowiednio dopasowane do potrzeb gracza.

Biurko do grania – dopasowane do Twoich potrzeb

Gdy przygotowuje się stanowisko gamingowe i zastanawia się, co dokładnie kupić, wybierając porządne biurko, zwracaj uwagę przede wszystkim na swoje potrzeby. Ogromne znaczenie ma to, jak i do czego dobre biurko komputerowe będzie używane. Jeśli ma posłużyć wyłącznie do gier, skupi się na takich elementach jak regulacja blatu oraz jego wymiary. Pamiętaj jednocześnie, że do sklepów trafiają również produkty uniwersalne, które sprawdzą się podczas pracy bądź nauki. 

Komentarze

Scroll to top