Counter Strike

AVANGAR AWANSUJE NA MAJORA!

Kazachskie Avangar pokonało przed chwilą Rosyjskie Winstrike 2:1 i awansowało na Iem Katowice 2019! Winstrike zmierzy się z Team Spirit o awans na Majora lub do turnieju ostatniej szansy dla drużyn, które zajeły 3 miejsce na każdym z minorów.

Finał górnej drabinki Minora CIS rozpoczął się od mapy Dust2, która była wyborem Avangar. Od samego początku buster i spółka pokazywali drużynie Kvika, że nie mają czego szukać na „piaskach”. Do przerwy Kazachowie prowadzili 9:6 i zawodnicy Winstrike mieli jeszcze szansę aby powrócić. Jednak przegrana pistoletówka szybko te szanse zmniejszyła, a ostatecznie spadły one do zera i Rosjanie nie wygrali żadnej rundy jako Antyterroryści.

Druga mapa, Train ( tym razem wybrany przez Winstrike) rozpoczeli lepiej Rosjanie, którzy zdobyli rundę pistoletową i wygrali następne dwie rundy. I na tym prowadzenie Winstrike się skończyło, a Kvik i spółka do końca pierwszej połowy zdołali wygrać zaledwie jedną runde. Po zmianie stron jednak obraz gry się odmienił, to Kvik i spółka dominowali i ostatecznie to Winstrike wygrało Traina 16:14.

Na początku Mirage lepiej prezentowali się zawodnicy Avangar, którzy prowadzili nawet 7:0! Następnie Winstrike ugrało 2 rundy, ale potem do wygrywania powrócili Kazachowie. Ostatecznie do przerwy Avangar prowadziło 12:3. Po zmianie stron Rosjanie próbowali jeszcze wrócić, ale ostatecznie starczyło im sił tylko na 4 rundy.

Winstrike jutro o 13:30 zmierzy się z Team Spirit w finale dolnej drabinki. Zwycięzca tego meczu awansuje na Majora, a przegrany zostaje dopisany do listy drużyn które powalczą podczas turnieju ostatniej szansy.