Biznes

Automaty online i ich rodzaje w kasynach online

Dobrze znani „jednoręcy bandyci” istnieją w różnych modyfikacjach, co jest zasługą szybkiego rozwoju technologii internetowych. Dziś w portfolio nowoczesnych kasyn online można znaleźć nie tylko klasyczne opcje, ale także najnowocześniejsze automaty z niestandardowymi bębnami. Tak wygląda oferta między innymi kasyna online https://lightcasino.com/pl/games/slots. W tym artykule omówimy główne odmiany, na jakie dzielą się automaty online.

Jakie rodzaje mają automaty online w hazardzie online?

W zależności od liczby bębnów, automaty online dzieli się na kilka kategorii:

➔         Trzybębnowy  to klasyczny wariant, który przypomina „jednorękich bandytów” znanych z klasycznych kasyn  i zakładów hazardowych. Dziś takie automaty do gier tracą swoją dawną popularność i są zastępowane przez bardziej nowoczesne modele.

➔         Gry pięciobębnowe są jednymi z najpopularniejszych wśród współczesnych graczy ze względu na różnorodność symboli, fabuły gry i linii wygrywających. Przyciągają również graczy darmowymi spinami, mnożnikami i progresywnymi jackpotami.

➔         Siedmiobębnowe automaty nie są obecne w każdym kasynie online, ale mają całkiem wielu fanów. Wyróżniają się brakiem rund bonusowych i minimalną liczbą linii wypłat (do 10), jednak umożliwiają graczom otrzymywanie częstych, małych wypłat.

➔         Gry z 9 bębnami są również rzadkie, ale przyciągają graczy swoim niestandardowym wyglądem i ekscytującymi trybami bonusowymi. Wszystkie linie w slotach wypłat mogą być umieszczone zarówno pionowo, jak i poziomo, a także po przekątnej. Takie automaty często obsługują progresywne (kumulacyjne) jackpoty.

Pod względem liczby linii wygrywających rozróżnia się jednoliniowe i wieloliniowe automaty do gier online. Pierwszy typ ma tylko jedną linię wypłat i przypomina sloty w stylu retro, jak te w stacjonarnych zakładach hazardowych. Drugi ma od 3 do 1000 lub więcej linii wygrywających. Istnieje również grupa automatów nieliniowych, w których wygrane nie są tworzone przez linie, ale wyłącznie dzięki różnym kombinacjom symboli. W zależności od rodzaju jackpotów należy rozróżnić automaty ze stałymi i progresywnymi (kumulacyjnymi) wypłatami.

Odmiany wygrywających kombinacji

Zwycięskie kombinacje w automatach mogą wypadać w dwóch przypadkach: w ramach aktywnych linii i całego pola gry. Wcześniej szanse na wygraną można było obliczyć za pomocą prostego wzoru. Na przykład w klasycznych automatach z 3 bębnami i 20 symbolami prawdopodobieństwo wygranej wynosi 1 do 8000 (20x20x20=8000). Na tej samej zasadzie można obliczyć wskaźnik dla maszyny z 5 bębnami: 20x20x20x20x20=3 200 000. W rezultacie otrzymujemy 1 szansę do 3 200 000.

W nowoczesnych automatach bardzo trudno jest obliczyć dokładne prawdopodobieństwo wygranej ze względu na dużą liczbę linii wygrywających. Jednak twórcy gier wskazują procent pieniędzy zwracanych graczom w postaci wskaźnika RTP (return to player). Warto również zauważyć, że duża liczba linii wypłat nie gwarantuje jeszcze dużych wygranych, ponieważ częstotliwość i wielkość wygranych zależy od poziomu ryzyka (zmienności). Automaty o dużej zmienności gwarantują duże, ale rzadkie wypłaty. Z kolei w automatach o niskiej zmienności występują częste i niewielkie wypłaty.

Rodzaje wygrywających kombinacji

Zwycięskie kombinacje w automatach online są tworzone za pomocą specjalnych ikon. Dla każdego z nich producent opracowuje listę takich symboli oraz system wypłat. Najczęstsze symbole nagród w nowoczesnych automatach to:

➔         Wild — zamienia inne symbole lub sektory bębna, aby utworzyć zwycięską kombinację.

➔         Bonus — w określonej liczbie i kolejności aktywowane są dodatkowe gry bonusowe, na przykład miniturnieje, gry z mnożnikiem, rundy zgadywania kart, czy symbole.

Wszystkie symbole w automatach mają swoją wartość i dają różne bonusy w określonych kombinacjach. Częstotliwość i wielkość wypłat dla graczy zależy od poziomu zmienności (ryzyka) konkretnej gry, dlatego warto dodać do kasyna online różne automaty. To przyciągnie jak najwięcej graczy: każdy z nich znajdzie rozrywkę dla siebie.

Komentarze

Scroll to top