Recenzje Sprzęt

Audictus Aurora – recenzja mobilnego głośnika bezprzewodowego

 

Głośniki bezprzewodowe są szczególnie popularnym gadżetem wśród młodzieży. Cenią oni sobie mobilność tych urządzeń. Zwyczajne wyjście na imprezę w plener, nad rzekę, czy też nawet na domówkę wraz z głośnikiem w znaczącym stopniu polepsza nastroje. Wybierając taki głośnik warto zwrócić uwagę na jego parametry. Ważne są przede wszystkim dane o mocy głośnika, obsługiwanych technologiach, akcesoriach i baterii. To ostatnie jest niezwykle ważne, w końcu nie chcemy co dwie godziny ładować głośnika. Otrzymaliśmy na testy głośnik bezprzewodowy od firmy Audictus o nazwie modelu Aurora, czy warto się nim zainteresować?

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Audictus Aurora to mobilny głośnik bezprzewodowy, który przekonuje do zakupu już samym renderem wyglądu na opakowaniu. Jak można zauważyć został on wyposażony w kolorowe oświetlenie RGB, które może pracować w 9 trybach, naturalnie można je również wyłączyć. Oświetlenie dostosowuje się do aktualnie granej muzyki i zmienia swoje kolory co idealnie wpasuje się w klimat niejednej imprezy.

W opakowaniu oprócz samego urządzenia możemy znaleźć również kabel AUX oraz USB-C-USB. Dzięki temu pierwszemu muzykę możemy puszczać nie tylko bezprzewodowo, ale również po kablu z różnych urządzeń, na przykład z odtwarzacza muzyki, smartfona, laptopa. Kabel USB-C służy do ładowania głośnika.

Pierwsze wrażenie? Jest dobrze!

Głośnik od samego początku sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego urządzenia, jest wykonany z tworzywa ABS, a kratka ze stali. Uruchomienie urządzenia jest sygnalizowane poprzez oświetlenie oraz krótki dźwięk. Sparowanie go z telefonem lub laptopem jest niezmiernie proste, wystarczy odszukać urządzenie na liście bluetooth i się z nim połączyć, następuje to błyskawicznie i również jest zakomunikowane przez głośnik. Na telefonie również bez problemu można odczytać poziom aktualnej baterii. Na dole urządzenia ukryte są złącza do AUX i do ładowania. Znalazł się tam również czytnik kart pamięci – z nich również możemy odtwarzać muzykę.

Oświetlenie

Głośnik został wyposażony w oświetlenie RGB oraz 9 trybów pracy. Oświetlenie jest zależne również od aktualnie odtwarzanej muzyki. Tryby zmienia się poprzez naciśniecie odpowiedniego guzika na urządzeniu. Dwukrotne szybkie kliknięcie wyłącza w całości oświetlenie. Warto dodać, że głośnik pokazuje poziom aktualnej głośności przy jej zmianie przy użyciu oświetlenia, im jest głośniej tym jest go więcej – po kilku sekundach od zmiany głośności oświetlenie wraca do wcześniej używanego trybu. Niestety poziom naładowania nie jest pokazywany i sprawdzimy go tylko w telefonie, bądź laptopie w ustawieniach bluetooth.

Trochę o specyfikacji

Głośnik został wyposażony w technologię Bluetooth 5.0, która zagwarantuje zmniejszone zużycie energii i dłuższy zasięg – producent zadeklarował, że wynosi on 15 metrów. Czas pracy wynosi 20 godzin, ale zmiejszenie poziomu głośności do połowy zwiększy ten pracę na baterii o kolejne 10 godzin. Warto dodać, że głośnik posiada wbudowany mikrofon do rozmów. Jest on również wodoodporny i posiada certyfikat IPX7, dzięki czemu bez obaw można słuchać muzyki również nad wodą. Niestety brakuje tutaj odporności na kurz i pył, przez co lepiej nie zabierać go na piaszczystą plażę.

Dźwięk z głośnika jest w porządku, znacząco lepszy od tego z telefonu, nawet tego droższego. Niestety na pełnej głośności dźwięk jest lekko zniekształcony, poza tym jest okej. Dźwięk na połowie głośności jest czysty, wyraźny i są dobre basy.

Jeden z trybów podświetlenia podczas grania muzyki.

Podsumowanie

Głośnik Audictus Aurora prezentuje bardzo dobrą jakość i wykonanie. Dźwięk jest dobry, a oświetlenie dobrze zintegrowanie z muzyką. Bateria wytrzymuje wiele godzin ciągłego grania, a ładowanie odbywa się bezproblemowo poprzez port USB-C. Urządzenie na ten moment kosztuje 149,90zł w popularnych elektromarketach. W tej cenie to bardzo dobra oferta, którą warto wziąć pod uwagę.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top