PIERWSZY DZIEŃ FAZY LEGEND! JAK PORADZIŁ SOBIE NEO?

Przyszła pora na podsumowanie pierwszego dnia Majora w Fazie Nowych Legend, gdzie w barwach FaZe Clanu występuje nasz rodak NEO!

ENCE vs. Avangar
Spotkanie inałgurujące tę faze mieliśmy przyjemność oglądać na Overpassie. Mimo tego, że fińska organizacja ogłosiła zmiany po Majorze, co mogło spowodować obniżenie morali, to w dalszym ciągu publika wybrała ich na faworyta. Pierwsza połowa bez żadnego problemu została wygrana przez Finów 10:5. Dalsza część spotkania potwierdziała dominację ENCE, w drugiej połowie nie oddali oni, ani jednej rudny, dzięki temu wygrali mecz 16:5.

Astralis vs. DreamEaters
Spotkanie, odbywające się na Duście 2 miało niemal jednogłośnego, było to Astralis. Pierwsza połowa mogła przynieść fanom duńskiej organizacji, trochę niepokoju. Wynik 9:6 na korzyść Astralis, był wynikiem dosyć bliskim. Lecz druga część spotkania przyniosła masę spokoju Duńczykom i ich kibicom, wygrali ją 7:3, a mapę zabezpieczyli wynikiem 16:9.

NRG vs. Renegades
Ponownie dzisiejszego dnia – Dust 2. NRG będące faworytem meczu wygrało pierwsze 15. rund 10:5. Po zmianie stron role się odwróciły i Renegades przejęło inicjatywę doprowadzając do wyniku 14:14. Na szczęście dla Amerykanów ostatnie dwie rundy wpadły na ich konto, tak samo jak mapa bardzo bliskim wynikiem 16:14.

Liquid vs. CR4ZY
Amerykańska organizacja, która wygrała 23 swoje ostatnie mecze była bezprecedensowym faworytem meczu, jaki i turnieju. Jednak świetnie grające, w pierwszej fazie CR4ZY zdołało wygrać pierwszą połowę jednym punktem (8:7). Druga część spotkania pozwoliła pokazać, że nie bez powodu to Liquid jest najlepszą organizacją na świecie, dominowali ją oni, aż wynikiem 9:1. Mirage wpadł na ich konto z wynikiem 16:9.

Vitality vs. North
 Starcie na Inferno, pomimo przeciętnego występu Vitality w poprzedniej fazie nie miało jednogłośnego faworyta. Pierwsza połowa przyniosła nam prowadzenie 9:6, na korzyść francuzkiej organizacji. Po zmianie stron Francuzi oddali tylko trzy mapy i wygrali mecz 16:9.

FaZe vs. mousesports
Mecz dla fanów Polskiego Counter Strikea szczegółnie ważne! W końcu, w Europejskim składzie FaZe występuje jedyny Polak – Filip NEO Kubski! Pojedynek na Mirageu rozpoczął się na korzyść drużny NEO – 9:6. Podczas drugiej części spotkania FaZe dało dojść do głosu Myszą tylko dwa razy. W Europejskich derbach lepsze okazało sie FaZe, które wygrało dość wysoko, bo aż 16:8. Filip zakończył mecz ze statystykami 13/13, co wegług HLTV dało mu Rating 2.0 na poziomie 1.13!

Natus Vincere vs. G2
Ponownie dzisiejszego dnia Overpass oraz spotkanie bez wyraźnego faworyta. Pierwsza część zakończyła się na korzyść drużyny S1mplea, zakończyli oni ją wynikiem 10:5. Francuzi zdołali do tego spotkania wrócić doprowadzając do dogrywki, którą wygrali 4:2. G2 wygrywa 19:17!

MIBR vs. NiP
Ostatnie dzisiejszego dnia spotkanie Fazy Legend odbyło się na Duście 2! Brazylijska drużyna grająca z trenerem Zewsem radziła sobie całkiem nieźle. Pierwsza połowa wpadła na ich konto z wynikiem 9:6. Po zmianie stron NiP postraszyło swoich rywali doprowadzając do wyniku 12:12. W ostateczym rozrachunku brazylijska drużyna wygrała 16:12.

Rozpiska jutrzejszych meczów:

12:00 Renegates vs. Avangar (swiss runda 2, drużyny z bilansem 0-1), BO1

13:15 Natus Vincere vs. DreamEaters (swiss runda 2, drużyny z bilansem 0-1), BO1

14:30 NiP vs. CR4ZY (swiss runda 2, drużyny z bilansem 0-1), BO1

15:45 North vs. mousesports (swiss runda 2, drużyny z bilansem 0-1), BO1

17:00 Liquid vs. NRG (swiss runda 2, drużyny z bilansem 1-0), BO1

18:15 FaZe vs. Vitality (swiss runda 2, drużyny z bilansem 1-0), BO1

19:30 ENCE vs. MIBR (swiss runda 2, drużyny z bilansem 1-0), BO1

20:45 Astralis vs. G2 (swiss runda 2, drużyny z bilansem 1-0), BO1

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.