POZNALIŚMY PIERWSZE PARY FAZY NOWYCH LEGEND! ZA NAMI PIERWSZA FAZA MAJORA

Dzisiejszego dnia roztrzygnęły się ostatnie mecze w Fazie Nowych Pretendentów, czy Vitality uratuje tysiące Pick'emów?

Avangar vs. Syman

Pierwszy mecz dzisiejszego dnia rozpoczął się na Inferno, wybranym przez Avangar. Pierwsza połowa rozpoczęła się od minimalnej wygranej graczy Avangar wynikiem 8:7, po zmianie stron już nie dawali tak często dochodzić do głosu swoim rywalą oddając im tylko trzy rundy. Kazachstańska organizacja zgarnia pierwszą mapę z rezultatem 16:10.

Następną mapą był Mirage, spickowany przez graczy Syman. Pierwsza część spotkania jednak nie przebiegała po ich myśli. Przegrali ją oni 6:9. Druga połowa zupełnie odmieniła ich losy. Zdominowali ją do tego stopnia, że oddali tylko jedną rundę. Gracze z regionu CIS wygrywają mapę 16:10 i wyrównują w serii 1:1.

Mapą decydującą został Dust 2. Po pierwszych 15. rundach przewagę mięli gracze Avangar prowadzili 10:5. Ostatnia część tego meczu w 100% należała do drużyny, która wygrała pierwszą połowę. Wygrana mapa 16:5, pozwoliła Avangar wyrgrać serię 2:1 i awansować do dalszej fazy. Syman odpada z turnieju zajmująć 9.-11. miejsce.

forZe vs. DreamEaters

Rosyjskie derby na Majorze? Czemu nie! Mecz rozpoczął się na mapie Overpass, wybranej przez DreamEasters. Pierwsza połowa należała właśnie do nich, pokonali oni swoich opponentów 9:6. Zmiana stron nie przyniosła zbyt wielu zmian ponownie forZe ulega, tym razem 4:7, a łącznie 10:16.

Mirage, wybrany przez forZe był ich ostatnią szansą na awans do dalszej fazy. Pierwsze 15. rund zupełnie nie poszło po myśli, przegrali oni, aż 4:11. Po zmianie stron forZe próbowło wrócić do spotkania wygrwyając drugą część 8:5, lecz strata z pierwszej połowy pozwoliła DreamEaters dowieźć wynik do końca. Druga mapa wygrana 16:12 pozwoliła DreamEaters sensacyjnie awansować do dalszej części turnieju! ForZe niestety pożegnało się z Majorem zajmując 9.-11. miejsce.

Vitality vs. Grayhound

Ostatnie spotkanie pierwszej fazy Majora. Pierwsz mapa wybór Grayhound – Dust 2. Pierwsza część spotkanie pokazała, że Francuzi wyeliminowali błędy z pierwszego granego Dusta na Syman i wygrali ją 13:2. Dalsza część spotkania była tylko formalnością 16:5 dla drużyny NBKa.

Overpass wybrany przez Vitality nie zaczął się dla nich dobrze. Przegrana pierwsza połowa 4:11 nie wróżyła niczego dobrego. Jednak po zmianie stron to francuzka organizacja przejęła inicjatywę 10:5 dla nich w drugiej połowie. Grayhound ledwo wygrywa drugą mapę wynikiem 16:14.

Decider w postaci Inferno, tym razem zaczął sie korzystnie dla Vitality. Pierwsz połowa wygrana 11:4 bardzo przybliżyła ich do awansu. Po zmianie stron gracze Australijskiej organizacji wygrali sześć rund, nie byli w stanie dogonić Francuzów. Vitality wygrywa trzecią mapę 16:10 i staje się ostatnią drużyną, która awansuje do Fazy Nowych Legend! Grayhound odpada zajmując 9.-11. miejsce.