FURIA POZA MAJOREM TRZECI DZIEŃ ROZGRYWEK W BERLINIE

Wczoraj poznaliśmy kolejne trzy drużyny, które pożegnały się z turniejem oraz trzy które awansowały do dalszej fazy. Jak na Majora przystało nie zabrakło niespodzianek!

Furia vs. Syman

Było to pierwsze stracie drużyn z bilansem 1-2, społeczność w większym procencie obatawiła wygraną Furii. Pierwszą mapą był wybór Syman – Train. Już pierwsza połowa okazała się niespodzianką, to gracze z regoinu CIS wygrali pierwszą część spotkania bliskim wynikiem 8:7. Po zmianie stron Brazylijczycy już nie byli tak blisko swoich opponentów. Wygrali oni tylko dwie rundy, a Syman sensacyjnie wygrało pierwszą mapę 16:9.

Inferno, wyboru Furii było drugą mapą. Tu ponownie z pierwszych piętnastu rund zwycięsko wyszło Syman, tym razem wynikiem 9:6. Druga połowa w 100% należała do graczy z Azji, wygrywają drugą część spotkania 7:1, a drugą mapę 16:7. Po raz kolejny region CIS pokazuje pazur na tym turinieju. Furia, sensacyjnie z bilansem 1-3 odpada z turnieju zajmując 12.-14. miejsce.

G2 vs. forZe

Równolegle do pierwszego meczu o odpadnięcie rozgrywany był mecz o awnas, w którym fawortyem było G2. To właśnie faworyci spotkania wybrali pierwszą mapę – Dust 2. Francuzi po pierwszej połowie wypracowali sobie niesamowitą przewagę wygrwyając 11:4! Gdy wywawało się za już na moment dojdzie do drugiej mapy, gracze forZe stopniowo doganiali z wynikiem swoich rywali i doprowadzili do dogrywki! By wyłonić wygranego potrzeba było, aż dwadzieścia trzy rundy! Wynikiem 13:10 G2 wygrywa dogrywkę, mapa natomiast zakończyła się wynikiem 28:25.

Rosjanie zdecydowali się na Inferno. Tu sytuacja w pierwszej części spotkania bliźniacza jak w mapę wyżej. Francuzka drużyna wygrała ją 11:4. Druga połowa zależała do graczy rosyjskiej drużyny, wygrali oni ją 8:5, lecz przewaga Franzuców okazała się zbyt duża. Przegrywają oni 12:16, a mapę 2:0. G2 zostało trzecią drużyną, która awansowała do Fazy Nowych Legend.

Complexity vs. Grayhound

Następne starcie o odpadnięcie z turnieju. Pierwszą mapę wybrali gracze Grayhound pickując Dusta 2. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, gracze Complexity wygrali ją tylko 8:7. Po 15. rundzie gracze Australijskiej organizacji przęjeli inicjatywe wygrywając drugą połowe 9:3, natomiast mapę zwyciężyli 16:11.

Inferno, było wyborem graczy Complexity. Wybierają tę mapę graczom Amerykańskiej orgaznizaji chyba nie do końca o to chodziło, przegrali oni pierwszą połowę 3:12. Zmiana stron nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, przegrali ją 1:4, co w rezultacie dało im porażkę na drugiej mapie, aż 4:16. Przegrana 0:2 seria spowodowała, że gracze Complexity pożegnali się z Majorem zajmując 12.-14. miejsce.

NRG vs. Avangar

Starcie to miało wyłonić kolejną drużynę, która awansuje dalej. NRG miało okazję wybrać mapę jako pierwsze – wybrali Traina. To właśnie pierwsza połowa wpadła na ich konto, wygrali ją 10:5. Dalsza część była już formalnością, wynik 6:3 po zmianie strobn dał im wygraną 16:8.

Avangar wybierające Dusta 2 nie przygotowało nawidocznej dostatecznie mapy. Amerykańska drużyna zdołała zwyciężyć 11:4, by po zmianie stron nie oddać ani jednej rundy (5:0). Mapę NRG dominowało wynikiem 16:4, a serię wygrali 2:0, w ten sposób poznaliśmy kolejną drużunę, która awansowała do Fazy Nowych Legend.

Vitality vs. HellRaisers

Mecz ten miał wyłonić ostatnią dziś drużynę, która pożegna się z turnieje. Europejski sklad wybrał Inferno. Pierwsza część spotkania zakończyła się mniej więcej równym wynikiem 9:6 dla Francuzów. Po zmianie stron wygrany pierwszej połowy stracił tylko dwie rundy i wygrał pierwszą mapę 16:8.

Mirage – pick Vitality. Francuzka drużyna po pierwszych 15. rundach miała przewagę pięciu rund (10:5). Druga połowa zakończyła się remisem 6:6, przewaga z pierwszej połowy pozwoliła Francuzą wygrać tę mapę 16:11, a serię 2:0. HellRaiser zostało ostatnią dziś drużyną, która pożegnała się z turniejem zajmując 12.-14.

DreamEaters vs. CR4ZY

Ostatnie starci mające na celu wyłonić drużyne, która awansuje dalej. DreamEaters wybrało Inferno, które po 15. rundach przegrali 8:7. Po zmianie stron sensacyjnie Rosjanie wygrali dziewięć rund oraz mapę 16:12.

Dust 2, będący wyborem serbskiej organizaji zaczął się dla nich świetnie. wygrali ją 11:4. Zamiana stron spowodowała wygranie drugiej połowy przez Rosjyjską orazanizaję 7:5. Przewaga zbudowana w pierwszej połowie pozwoliła wygrac CR4ZY tę mapę 16:11

Decider w postaci Mireagea był lustrzanym odbiciem poprzedniej mapy. Pierwsza połowa wpdała na konto CR4ZY z wynikiem 11:4, a druga na konta DreamEasters z wynikiem 7:5. Mapę ponownie wygrała serbska organizacja 16:11. Dało im to wynik 2:1 w serii i awans dalej.

Dzisiejsze mecze:

12:00 Avangar vs. Syman (swiss runda 5., wygrany awansuje dalej, przegrany odpada), BO3

15:15 forZe vs. DreamEaters (swiss runda 5., wygrany awansuje dalej, przegrany odpada), BO3

18:30 Vitality vs. Grayhound (swiss runda 5., wygrany awansuje dalej, przegrany odpada), BO3

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.