POZNALIŚMY PIERWSZE DRUŻYNY Z BILANSEM 3-0 I 0-3 DRUGI DZIEŃ MAJORA

Mecze rozgrywające sie w tym dniu miały przynieść infromacje, które dwie drużyny jako pierwsze awansują do Fazy Nowych Legend oraz dwie, które odpadną z turnieju.

NRG vs. Syman

Mecze tego dnia rozpoczęły się od drużyn z bilansem 1-1. Na mapie Inferno NRG bez problemu wygrało pierwszą połowę 13:2. Po zmianie stron kolejna część należała do nich (3:2). Amerykanie wygrywają mecz 16:4.

Vitality vs. DreamEaters

Francuzi, którzy przegrali swój pierwszy mecz na drużynę z regionu CIS, ponownie się z takową mierzą, mimo to społeczność typowała wygraną Vitality. Pierwsza część spotkania została wygrana przez rosyjską drużynę bardzo bliskiej wynikiem 8:7. Po 15 rundzie ujrzeliśmy lustrzane odbicie wyniku, DreamEaters ponowienie wygrywa 8:7, co daje im sensacyjne zwycięstwo nad Vitality 16:14. Po raz kolejny regon CIS zaskakuję!

Avangar vs. HellRaisers

Spotkanie na pozór dwóch równych drużyn, jak ono się zakończyło? Pierwsza połowa faktycznie wskazywała nam całkiem równe spotkanie Kazachstańska drużyna po stronie atakującej wygrała 9:6, co było coś bliskim wynikiem. Po zmianie strony, oddali oni tylko dwie rundy, zdobywając siedem. W ten sposób równy mecz przerodził się w jednostronny pojedynek Avangar 16:8 HellRaisers.

Furia vs. forZe.

Ostatnie spotkanie drużyn z bilansem 1-1 rozegrało się na mapie Nuke. Brazylijska drużyna zaczęła po stronie antyterrorystów, czyli tej teoretycznie łatwiejszej. Właśnie, teoretycznie. Co prawda pierwszą połowę wygrali 8:7, ale nie był to raczej wynik, który ich satysfakcjonował. Rosjanie zdołali wykorzystać nie najlepszą pierwszą połowę Furii i wygrali dziewięć rund, tracąc tylko dwie. Dzięki temu forZe wygrało Nukea 16:10.

Complexity vs. Tyloo

Pierwsze spotkanie w formacie Best Of 3, przegrana drużyna odpada z turnieju. Pierwszą mapę wybrało chińskie Tyloo – Overpass. Początek meczu nie poszedł po myśli drużny, która pickowała pierwszą mapę. Przegrali oni pierwszą połowę 10:5. Wynik drugiej części mapy był lustrzanym odbiciem pierwszej części, Chińczycy doprowadzili do dogrywki. Aby rozstrzygnąć wygranego trzeba było dwunastu dodatkowych rund! W ostatecznym rozrachunku Complexity wygrało dogrywkę 7:5, a mapę 22:20.

Wybór Amerykańskiej organizacji to Vertigo. Pierwsze piętnaście rund pokazało nam jak dobrze drużyna z Ameryki  przygotowała tę mapę – 13:2. Kolejna część spotkania, tylko nas utwierdziła w tych przekonaniach. Wygrali oni trzy jedyne rundy drugiej połowy i mapę 16:2, a mecz 2:0. Przegrane Tyloo pożegnało się z turniejem zajmując 15.-16. miejsce.

G2 vs. mousesports

Pierwsze spotkanie drużyn z bilansem 2-0, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend. Train – wybór mousesports. Wybierając Pociągi nie tego spodziewali się gracze europejskiej drużyny. Przegrana połowa 13:2 nie wróżyła niczego dobrego. Myszki przegrały pierwszą mapę 16:5.

G2 wybrało Dusta 2 i po pierwszej połowie na pewno tego nie żałowali, w końcu wygrana 11:4 napawała optymizmem, brakowało tylko pięciu rund by znaleźć się w Fazie Nowych Legend. Jednak to co dokonało mousesports, było wręcz niemożliwe! Epicki comeback poprzez wygranie drugiej części 12:2 na pewno podniósł morale drużny. Mousesports 16:13 G2.

Deciderem zostało Vertigo. Tym razem pierwsza połowa okazała się dość równa europejski skład wygrał ją jednym punktem 8:7. Po zmianie strony z broniącej na atakującą Myszy całkowicie zdominowały przeciwnika wynikiem 8:0. Tym samym wygrali ostatnią mapę 16:7, a całą serię 2:1. Pozwoliło im to stać się pierwsza drużyną, która awansowała do Fazy Nowych Legend!

Grayhound vs. INTZ

Przegrany tego mecz będzie drugą drużyną, która odpadnie z turnieju. Wybór pierwszej mapy przypadł na INTZ, które wybrało Traina. Po pierwszej połowie można było stwierdzić, że to nie Brazylijczycy wybrali tę mapę tylko ich rywale. Przegrali ja, aż 4:11, a drugi połowa potwierdziła tylko stwierdzenie wyżej Grayhound zdobywa w drugiej połowie pięć punktów, tracąc jeden. Pozwoliło im to zdominować mapę wynikiem 16:5.

Nuke jako druga mapa wybrana przez Grayhound, rozpoczęła się wygraną (8:7) pierwszą połową przez drużynę, która mapę wybrała, co mniej oczywiste byli oni po trudniejszej stronie – atakującej. Zmiana stron nie przynosiła wygranej australijskiej formacji, które będąc po stronie broniącej przegrało drugą część 6:9, co za tym idzie brazylijska drużyna wygrała mapę 16:14 i doprowadziła do remisu 1:1.

Decider, czyli Dust 2. Pierwsze piętnaście rund wskazywało na dużą szansę wygrania całej serii 2:1 przez Grayhound, w końcu 11:4 było świetnym wynikiem. Po zmianie stron dominujący zespół stracił trzy rundy, ale zyskał pięć. Pozwoliło im to wygrać mapę 16:7 i serię 2:1. INTZ jako underdog żegna się z turniejem zajmując 15.-16. miejsce.

North vs. CR4ZY

Ostatnim pojedyniem tego dnia było starcie dwóch równie mocnych ekip. Serbska drużyna wybrała polską mapęMirage. Pierwsza część mapy wskazywała na lekką wyższość drużyny z Danii, która wygrała ją 8:7. Zmiana stron, w tym przypadku znaczyłą także zmiane inicjatywy. CR4ZY wygrało dziewięc rund nie oddając żadnej! Pierwsza mapa dla serbskiej organizacjji – 16:8

Wyborem North, było Inferno. I to właśnie oni takim samym wynikiem jak wcześniej triumfują podczas pierwszych piętastu rund. Zmiana stron przyniosła także zmianę wyniku z pierwszej części na korzyść CR4ZY ponownie wynik 8:7. Ponownie dziś mogliśmy ujrzeć dogrywkę, lecz ta by wyłonić zwycięzce potrzebowała, aż uwaga – DWUDZIESTU CZTERECH RUND. W tym szalonym pojedynku zwyciężyło North!

Pora na ostatnią mapę tej fazy, był to Train. Tutaj mapy wręcz kopię 1:1 poprzedniej mapy – duńska organizacja wygrywa pierwszą połowę 8:7, natomiast serbska drugą dokładnie tym samym wynikiem. Ponownie dogrywki, tym razem wystarczyły tylko cztery rundy, by wyłonić zwycięzce, dogrywkę wynikiem 4:0, mapę 19:15 i serię 2:1 wygrało North, które jako druga drużyna mogła cieszyć się z awansu do Fazy Nowych Legend z bilansem 3-0.

Mecze, które dziś będziemy mięli przyjemność zobaczyć to:

12:00 G2 vs. forZe (swiss runda 4, drużyny z bilansem 2-1, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend), BO3

12:00 Furia vs. Syman (swiss runda 4, drużyny z bilansem 1-2, przegrany odpada z turnieju) , BO3

15:15 NRG vs. Avangar (swiss runda 4, drużyny z bilansem 2-1, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend), BO3

15:15 Complexity vs. Grayhound (swiss runda 4, drużyny z bilansem 1-2, przegrany odpada z turnieju) , BO3

18:30 DreamEaters vs. CR4ZY (swiss runda 4, drużyny z bilansem 2-1, wygrany awansuje do Fazy Nowych Legend), BO3

18:30 Vitality vs. HellRaisers (swiss runda 4, drużyny z bilansem 1-2, przegrany odpada z turnieju) , BO3

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.