OSTATNIE DRUŻYNY AWANSOWAŁY DO GŁÓWNYCH KWALIFIKACJI!

W dniu dzisiejszym odbył się Minor Play-in, w którym zagrały wszystkie drużyny z trzeciego miejsca w swoich regionalnych Minorach. Europejski – North, Amerykański – INTZ, Azjatycki – MVP PK oraz CIS – DreamEasters. Na trzy drużyny czeka slot w Głównych Kwalifikacjach. Moi faworyci to: North, INTZ oraz DreamEasters.

INTZ vs. DreamEaters

Jako pierwsze do walki stanęło brazylijskie INTZ, ich rywalami byli Rosjanie z DreamEaters, którzy jako pierwszą mapę wybrało Overpassa. To właśnie na ich konto wpadło pierwsze pięć na sześć rund, potem obie drużyny zebrały po trzy punkty. Na połmetku mapy widnał wynik 9:6 dla Rosjan. Po zmianie stron, zwycięzcy pierwszej połowy zdominowali drugą część spotkania wygrywając siedem rund, nie tracąc przy tym żadnej rundy. Pierwszą mapę, dość pewnie zdobyło DreamEaters, wynikiem 16:6.

Drugą planszę wybrało INTZ, był to Mirage. I ku zaskoczeniu to Rosyjska drużyna do pierwszej połowy wygrywała 12:3, a po czterech rundach drugiej części prowadzili juz 15:4. Wszyscy chyba myśleli, że to koniec meczu i Brazylijczycy spadną do dolnej drabinki. Otóż nic bardziej mylnego! W tym momencie staliśmy się świadkami największego comebacku, w trakcie trwania całego Minora! INTZ wygrało dwanaście następnych rund, doprowadzając do dogrywki, a w tej wygrali 4:0, tym samym zabezpieczając Miragra wynikiem 19:15.

Tak zwanym "deciderem", był Dust 2, który zaczął się dobrze dla DreamEaters, zdobyli oni pierwsze cztery rundy. Dalsza część pierwszej połowy nalżała do graczy brazylijskiej drużyny, którzy oddali tylko trzy tury i wygrali pierwszą część trzeciej mapy 8:7. Po zmianie stron, Rosjanie wypracowali sobie sześciorundową przewagę nad rywalem. Brazylijczycy próbowali jeszcze wrócić do spotkanie, lecz zatrzymali się oni na zdobyciu dwunastu rund.

DeamEaters zostało pierwszą drużyną, która awansowała do Głównych Kwalifikacji wygrwając ostatnią mapę wynikiem 16:12, a mecz 2:1. INTZ zagra z przegranym meczu North vs. MVP PK.

North vs. MVP PK

Przyszła pora na drugi mecz, jako pierwsze prawo wyboru mapy miało MVP PK, które wybrało Nukea. Pierwsza część spotkanie zupełnie nie poszła po myśli Koreańczyków, mimo tego, że po pierwszych rundach widniał wynik 3:3, to do końca połowy wygrali oni tylko jeszcze jedną rundę, przegrywając ją 4:11. Po zmianie stron i przegraniu kolejnych dwóch potyczek, wygrali oni pięć rund, po czym zdobyli już tylko jedną. Pierwsza mapę zdobyli Duńczycy wynikiem 16:10.

Druga mapa w postaci Inferno, wybranego przez duńskie North, zaczeło się dla nich zdobyciem trzech pierwszych rund. Następne trzy zdobyło koreańskie MVP PK i ten sam schemat powtarzał się do końca pierwszej częsci, która zakończyła się korzystnie wynikiem 9:6 dla Duńczyków. Druga runda pistoletowa oraz cztery następne rundy wpadły na konto zwycięzców pierwszej części. Koreańczycy wygral jeszcze cztery rundy, ale było to za mało ty pokonać opponentów. Wygrywając drugą mapę 16:10 i serię 2:0 North awansowało do Głównych Kwalifikacji, Koreańczycy zmierzą sie o ostatniego slota z INTZ.

INTZ vs. MVP PK

Pierwszą mapę ostatniego meczu podczas Play-in, było Vertigo wybrane przez Koreańczyków. To właśnie oni zaczęłi punktowanie od zdobycia dwóch pierwszych oczek, następne cztery oddali oni swoim przeciwnikom. Potem do 15. rundy obie drużyny zdobywały po trzy rundy. Na starcie drugiej części po raz kolejny to koreańska drużyna zdobyła piewsze rund, tym razem w ilości trzech. Na kolejne dziesięć rund, aż dziewięc wpadło na konto Brazylijczyjów. Po comebacku to własnie INTZ wygrało mapę 16:12.

Przyszła pora no to by swoją mapę wygrali zadwonicy brazylijskiej drużyny, wybór padł na Traina. Pierwsze osiem rund świetnie rozegrało INTZ, oddając tylko dwie rundy. Poźniej oddali jeszcze tylko trzy rundy i wygrali pierwszy fragment drugiej mapy 10:5. Tym razem runda pistoletowa znalazła się na koncie MVP PK, lecz Brazylijczycy szybko zadali trzy ciosy. Dalej, to Koreańczycy przejęli inicjatywę wygrywając siedem na osiem rund. Na ich nieszczęscie brazylijska drużyna wygrała dwie rundy, których potzrbowali, by wygrać mapę 16:13, a serię 2:0. INTZ stało się ostatnią drużyną, która awansowała do Głównych Kwalifikacji, natomiast MVP PK pożegnało się z walką o Majora.

Lista drużyn, które wezmą udział w owych kwalifikacjach: Vitality, NRG, G2, FURIA, mousesports, North, CR4ZY, forZe, Grayhound, Complexity, AVANGAR, HellRaisers, TYLOO, INTZ, Syman oraz DreamEaters. Pierwsze mecze zaczną się 23 sierpnia, stawką jest 8 slotów na Majora. Moim zdaniem największe szanse na awans mają: Vitality, NRG, G2, FURIA, mousesports, North, HellRaisers oraz forZe.

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.