GRAYHOUND MVP TYLOO W AKCJI – RUSZYŁ AZJATYCKI MINOR!

Grayhound vs. Energy

Pierwszym pojedynkiem na Azjatyckim Minorze, był mecz mędzy Grayhound, a Energy. Pierwszą i jedyną mapą był Dust 2, wszystkie pierwsze mecze odbywały się w formacie bo1. Drużyna z Południowej Afryki stała przed bardzo trudnym wyzwaniem- pokonianiem Australijskiej drużyny obecnie notowanej na 29. miejscu rankingu HLTV. To właśnie ta, teoretycznie słabsza drużyna zaczęła zdobywanie rund na Minorze. Runda pistoletowa wpadła na konto Afrykańczyków, następne ich przeciwnicy wygrali rundę force, to samo zrobiła drużyna Energy. Do końca połowy Afrykańska drużyna została dominowana do tego stopnia, że wygrali oni tylko trzy rundy. Po zmianie stron na tablicy widniał wynik 11:4. Druga runda pistoletowa wpadła na konto Australijczyków, następne trzy rundy zgarnęło Energy. Grayhound wygrało cztery następne rundy, które zapewniły im dość proste zwycięstwo 16:7. Następny mecz Grayhound zagra z wygranym meczu 5POWERS vs. AVANT, natomiast Energy z przegranym tego samego meczu.

MVP PK vs. Alpha Red

Mapa, która została wybrana to Train. Pierwsza połowa poszła zdecydowanie po myśli drużyny z Tajlandii, wygrali oni pierwsze dwie rundy, następnie stracili jedną, po czym dobyli ich pieć z rzędu. Koreańczycy próbowali odrobić straty, wygrywając dwie następne rundy, lecz niestety podczas pierwszej połowy udało im się jeszcze ugrać tylko jedną rundę. Po pierwszej połowie wynik to 11:4. Druga połowa ponownie zaczęła się po myśli Tajlandczyków, wygrali oni trzy pierwsze rundy. Przy wyniku 14:4 MVP PK dołało jeszcze postraszyć Alpha Red wygrywając sześć rund z rzędu, następne dwie rundy należały do Koreańczyków. Alpha Red wygrywając wynikiem 16:10 rozegra mecz z wygranym pojedynku TYLOO vs. FFAmix. MVP PK rozegra mecz w przegranym tego pojedynku.

5POWER vs. AVANT

Dzisiejszego dnia pownowie padło na mapę Dust 2. Chyba nikt nie spodziewał się takiej dominacji AVANT wygrali oni pierwszą połowę wynikiem 14:1! Po zmianie stron Australijczycy ponownie wygrali oni runde pistoletową. Wtedy już chyba nikt nie miał wątpliwości kto wygra ten mecz, lecz Chińczycy nie pozostawili tej mapy bez walki, wygrali oni kolejne osiem rund. Na nieszczęście 5POWER, ich opponenci wygrali ostatnią mapę 16:9 i zmierzą się z Grayhound, natomiast chińska drużyna zagra z Energy.

TYLOO vs. FFAmix

Przed Azjatyckim mikesm stało TYLOO notowane na 42 miejscu w rankingu HLTV. Mecz ten został rozegrany na Mirageu. Pierwsze dwie rundy wpadły na konto Chiczyków, następnie zlepka graczy z Azji wygrała aż siedem na osiem rund wychodząc na prowadzenie 7:3, reszte rund pierwszej połwy wygrało TYLOO- 8:7 dla Chińczyków. Drugie "pistolety" wygrali zawodnicy FFAmix, lecz TYLOO wygrało następne osiem rund pokazując, że pierwsza połowa była "wypadkiem przy pracy". Mecz zakończył się wynikiem 16:8

Grayhound vs. AVANT

Spotkanie to odbyło się już w formacie BO3, pierwszą mapą wybrało Grayhound- Overpass. Pierwsze pięc na sześć rund zdobyło Grayhound, przy wyniku 6:1 gracze AVANT rozpoczęli comeback, którego skutkiem było wygranie siedmiu rund z rzędu. Ostatnia pierwszej połowy należyła do Grayhound. Druga runda pistoletowa również należała do Grayhound tak samo jak następna runda. Gracze AVANT wygrywając trzy następne rundy zbliżyli się do wygrania mapy, lecz ich rywale nie pozwolili na to doprowadzając do wyniku 15:11, wygrywając sześć rund z rzędu. Obie drużyny zobyły jeszcze po jednej rundzie, a to właśnie jednej rundy brakowało graczom Grayhound do wygrania pierwszej mapy.

Drugą mapą był wybór AVANT, czyli Nuke. Co tu dużo pisać? ABSOLUTNA DOMINACJA graczy GRAYHOUND, wygrali oni tę mapę nie oddając, ani jednej rundy! 16:0! Grayhound – 2, AVANT – 0

Alpha Red vs. TYLOO

Ostatnim pojedynkiem dzisiejszego dnia było spotkanie Alpha Red z TYLOO. Pierwszą mapą tego pojedynku był wybór Tajlanczyków, Overpass. Pierwsze dwie rundy zdobył Chiński skład. Następne dziewięc na jedenaście rund wpadło na konto Alpha Red, ostatnie dwie rundy należały do TYLOO- 9:6 dla drużyny z Tajlandii. Po zmianie stron ponownie "pistoletówka" należała do Chińczyków, była jedna z dwóch rund jakie zdobyli w drugiej połowie. Pierwsza mapa wpada na konto Alpha Red, 16:8.

Przyszła pora na wybór TYLOO, którzy wybrali Miragea i to właśnie oni zdobli trzy piersze rundy. Obie drużyny szły "łeb w łeb" pierwsza połowa zakończyła się na korzyść Chńskiego składu – 8:7. Drugą połowę Alpha Red "tańczyło, jak im TYLOO zagra", nie byli oni w stanie wyciągnąć więcej, niż jedna runda. 16:8 dla TYLOO.

Mapą decydującą był Train. Przez pierwsze osiem rund oglądaliśmy bardzo jednostronny pojedynek, chińska drużyna zdobyła siedem rund. Od rundy dziewiątej do trzynastej mogliśmy zobaczyć comeback Tajlandczyków, którzy doprowadzili do wyniku 6:7. Otatnie dwie rundy należały do TYLOO. Druga połowa ponownie zaczęła się dobrze dla drużyny wyżej notowanej w rankingu. Alpha Red nie pozostało dłużne i zdobyło dwie rundy. Do końca meczu na konto Tajlandczyków wpadła tylko jedna runda. TYLOO wygrało mapę wynikiem 16:9 zabezpieczjąc serię wynikiem 2:1