fnatic po raz pierwszy bez awansu na Majora- podsumowanie ostatnich meczów Europejskiego Minora!

CR4ZY vs. fnatic

20 lipca pierwszym meczem był pojedynek między CR4ZY, a fnatic. Pierwszą mapą był Train, czyli wybór fnatic i to właśnie Szwedzi zadali pierwszy cios tego dnia, wygrywając "pistolety", lecz to pięc następnych rund zależało do Serbów. Po stronie terro fnatic dołało zdobyć tylko dwa punkty, cała reszta trafiła na konto CR4ZY, które zdominowało pierwszą połowę wygrywając ją 12:3. Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie odwrotną sytuacje – fnatic wygrało dziesięc na jedenaście rund doprowadzając do remisu 13:13. Niestety pomimo świetnego comebacku to Serbowie wygrali następne trzy rundy, wygrywając przy tym mapię wynikiem 16:13.

Drugą mapą tego pojedynku był wybór fnatic – Dust 2. Po raz kolejny to Szwedzi otworzyli mapę wygrywając pierwsze dwie rudny. Następne trzy rudny należały do CR4ZY, fnatic odpowiedziało tym samym. Do końca pierwszej połwy szwedzka drużyna ugrała jeszcze tylko dwie rundy. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się wynikem 8:7 dla Serbów, przyszła pora na drugą rundę piostoletową, którą to właśnie wygrało CR4ZY, następna runda również trafiła na ich konto. Fnatic chcąc dostać sie na Majora nie mogło sobie pozwolić na zbyt wiele błędów i to właśnie oni wygrali, aż pięć rund z rzędu, doprowadzając do wyniku 12:10 na ich korzyść. Niestety Szwedzi zdołali poźnej wygrać tylko jedną rundę. Serbowie wygrali mapę ponownie wynikiem 16:13, zabezpieczając serię wynikiem 2:0 i awansując do finału dolnej drabinki, gdzie zmierzą się z przegranym meczu North vs. mousesports. Fnatic po przegranym meczu zajęło czwarte miejsce i konczy Europejskiego Minora. Co ciekawe po raz pierwszy w historii fnatic nie weźmie udziału w Majorze.

North vs. mousesports

Drugim meczem tego dnia był pojedynek między North, a mousesports. Był to finał górnej drabinki, wygrany awansuje do Głównych Kwalifikacji do Majora, natomiast przegrany zmierzy się z CR4ZY. Pierwszą mapą tego meczu był wybór North- Inferno. Runda pistoletowa i następne cztery trafiły na konto Myszek. Po tym Duńczycy zdołali zdobyć jedną rundę, naomiast ich opponenci kolejne cztery. Na ostatnie sześć rund cztery zdobyło Mouse. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do mousesports, którą wygrali 10:5. Druga połowa zaczęła się po myśli duńskiej drużyny, wygrali oni dwie pierwsze rundy. Natępne trzy rundy zdobyły Myszy, lecz North nie pozostało dłużne i wygrało cztery rundy z rzędu, doprowadzając do wyniku 13:11 dla Mouse. Ostatnie rundy tej mapy należały do Europejskiego składu. Wynik końcowy to 16:11.

Wybór drugiej mapy należał do mousesports, które wybrało Miragea. To właśnie oni wygrali pierwsze siedem na osiem rund, następnie każda drużyna wygrała po jednej rundzie. Na ostatnie pięć rund cztery wygrali Duńczycy, 9:6 dla mousesports. W drugiej połowie North doałało wygrać tylko jedną rundę, następne siedem strafiło na konto Mysz. Mousesports wygra tę mapę wynikiem 16:7, zabezpieczając mecz wynikiem 2:0, wygrywając 30.000$ oraz slot w Głównych Kwalifikacjach do Majora.

CR4ZY vs. North

Ostatnim pojedynkiem w Europejskim Minorze było starcie między Serbskim CR4ZY, a Duńskim North. Pierwszą mapą był wybór Serbów- Mirage. Pierwszy cios w postaci trzech rund zadało North, CR4ZY odpowiedziało dwoma rundami, następnie duńska drużyna zdobyła jeszcze tylko dwie rundy. Resztę rund zdobyła serbska drużyna- 10:5. Punktowanie w drugiej połowie tym razem zaczęło CR4ZY, które wygrało pierwsze dwie rundy. North było w stanie ugrać jeszcze dwie mapy- wynik końcowy 16:7.

Tym razem wybór mapy przypadł drużynie z Danii- Dust 2. Runda pistoletowa oraz następna runda wpadła na konto Serbów. Następnie obie drużyny wygrały po jednej rundzie. North wzięło sie za odrabianie strat, wygrywając cztery rundy z rzędu. Przy wyniku 5:3 dla Duńczyków, Serbowie wygrali wszystkie rundy poza ostatnią- po pierwszej połowe widniał wynik 9:6 dla CR4ZY. Po zmianie stron Serbowie nie dali dojść do głosu Duńczykom, wygrywając siedem rund z rzędu i zabezpieczając mape wynikiem 16:6.

Po wygranej mapie 2:0 CR4ZY zgarnęło drugi slot w Głównych Kwalifikacjach do Majora, gdzie czekają na nich Vitality, NRG, G2, Furia, mousesports, CR4ZY, Complexity, Avangar oraz HellRaisers. Wraz ze slotem organizacja zainkasowała 15.000$.

Mimo przegranego meczu North nie odpada z walki o Majora, z trzeciego miejsca awansowali oni do Play-in, gdzie poza Duńczykami oraz INTZ awansują dwie drużyny z Minora z Azji i regionu CIS . Duńska organizacja zgarnęła również 5.000$.

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.