Virtus.pro wygrywa mecz na GamerLegion 2:0 i pozostaje w walce o Minora!

Virtus.pro wygrywa mecz na GamerLegion i nadal pozostaje w walce o Europejskiego Minora do turnieju Starladder Berlin 2019! VP pozostaje ostatnią nadzieją, aby zobaczyć Polską drużynę na tym turnieju!

Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, gdyż w poprzednim pojedynku były rozgrywane 3 mapy. GamerLegion po przegranej na zespół OpTic oraz Virtus.pro na mousesports spadli do drabinki przegranych – oznaczało to, że przegrany tego pojedynku żegna się z marzeniami o grze na majorze w Berlinie, a zwycięzca walczy dalej w meczu o wszystko. Na szczęście to Polakom – Virtus.pro udało się zwyciężyć i już jutro zmierzą się w meczu o wszystko przeciwko przegranemu meczu BIG/fnatic.

Mapa Inferno, została wybrana przez zespół GamerLegion i wydawało się, że to oni zawalczą o wygranie tej mapy, jednak to Polacy kontrolowali tą mapę od początku. Po wygranych pistoletach (które ugrał oko zdobywając 4 cenne fragi) i kolejnych rundach, niestety ale zespół ScreaM'a zdołał odpowiedzieć i zakończyć pierwszą połowę wynikiem 5-10 dla Virtus.pro. Mimo przegranej rundy pistoletowej, ekipa Janusza 'Snaxa' Pogorzelskiego zdołała wykończyć tą mapę do końca finalnym wynikiem 16-8.

Druga mapa – Train, wybrana przez Polski zespół także została przez nich wygrana, ale za to potrzeba było kilku dogrywek, bowiem ostateczny wynik tej mapy wyniósł 31-29 dla Virtus.pro! Pierwsza połowa została wygrana przez VP, natomiast przy wyniku 15-12, GamerLegion zdołało wrócić i doprowadzić do dogrywki, i to nie jednej! Dokładnie 5 dogrywek trzeba było, aby zakończyć tą mapę i całe spotkanie.

Kolejny mecz o wszystko Virtus.pro rozegra na przegranego w pojedynku BIG/Fnatic jutro o godzinie 15:00, mecz będzie można oglądać na kanale twitch IzakOOO

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.