Półfinał

Nip vs SK Gaming
Overpass
(8:7; 8:2)
Pierwsza mapa zaczeła się bardzo wyrównanie, po pierwszej połowie mieliśmy tylko 1 punktowe prowadzenie szwedzkiej formacji. Druga połowa jak gdyby zupełnie inny mecz należała do
Nip-u. Brazylijczycy wygrali runde pistoletową, jednak już w następnej, polegli na force przeciwników. Potem już została nam do obejrzenia dopminacja Nipu.

Cache
(7:8; 1:8)
Cache, czyli druga mapa w tym BO3, była jak lustrzane odbicie mapy numer jeden. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem SK. Nip które przegrywało, wygrało pistoletówkę, a następnie brazylijczycy, wygrali runde force. Po tej rundzie wszystko toczyło się jak na mapie numer 1 tylko że, szwedzka formacja nie wygrała już żadnej rundy a triumfatorem była drużyna SK. O tym kto zagra w finale musiała zadecydować mapa 3 którą było Inferno

Inferno
(8:7; 8:4)

Po raz kolejny w tym półfinale, pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem jednej z drużyn. Tym razem jednak reszta spotkania nie potoczyła się tak jak w innych.
Drużyna przegrywająca, czyli SK zdobyła w drugiej połowie (aż) 4 rundy. Zwycięzcą meczu został NIP i to oni zagrają dzisiaj w finale.

Statystki zawodników

Faza play-off
Półfinał #2

Cloud9 vs Faze Clan

Train
(4:11; 4:5)
Faze Clan było niewątpliwie faworytem tego meczu. Każdy wynik inny niż zwycięstwo europejczyków był by niespodzianką. Pierwsza mapa raczej zdominowana przez Faze.

Overpass
(4:11; 2:5)
Overpass już bardziej wyrównany, lecz to wciąż było za mało żeby pokonać Faze. Szybkie 2-0 nie ma tu dużo do mówienia. Jednak myślę że gdyby ktoś przed Intel Extreme Masters, powiedział zawodnikom Cloud9, że będą grali w półfinale tego turnieju, to przyjeli by to bez niczego.

MECZ FINAŁOWY

Dzisiaj o Godzinie 22:15 rozpocznie się mecz finałowy, w którym do wygrania jest 125000$ !