Inne

FNATIC POZOSTAJE W GRZE: IEM KATOWICE 2019

Fnatic pozostaje w walce o miejsce w oficjalnej części majora w Katowicach!

NiP vs. Winstrike

Gra toczyła się na trainie, zdominowanym przez Winstrike w składzie: Kvik, Boombl4, WorldEdit, wayLander, n0rb3r7. W tym spotkaniu potwierdziła się teza o lepszej stronie broniącej, gdzie Winstrike wygrało 12 rund na 3 przegrane. NiP pokazało się z bardzo dobrej strony w pierwszych minutach drugiej części spotkania, szybko jednak zostało sprowadzone do parteru. Rosjanie zakończyli pociągi rezultatem 16:6.

Cloud9 vs. ViCi

Spotkanie rozgrywało się na de_inferno. ViCi czyli ewenement katowickiego majora rozpoczęło od wygrania dwóch pierwszych rund, następna trafiła na konto Cloud9. Ta sekwencja została powtórzona trzy razy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla Chińczyków. W kolejnej zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych nie zdołali poprowadzić comeback`u mimo wygranej rundy pistoletowej. Po 5 kolejnych rundach ViCi mogło cieszyć się ze stanu 2:1, triumfując 16:6.

fnatic vs. Grayhound

Pierwszy raz spotkania ze stanem 0-2 oraz 2-0 zostaly rozgrywane w formacie Best-Of-Three. Nikt się nie spodziewał, że zawodnicy fnatic będą postawieni w tak trudnej sytuacji. Pierwsze potyczki zostały rozegrane na inferno. Szwedzi wygrali pierwszą połowę 13:2, jednak w drugiej zaczęli mieć problemy. Dali radę dociągnąć wynik do końca wygrywając 16:9. Kolejna walka stoczyła się na Overpassie. Po stronie broniącej fnatic zdobyło 9 oczek. Grayhound nie złożyło broni, stawiając opór szwedzkiemu zespołowi, przegrywając ostatecznie 16:11. Fnatic po wygranej 2:0 w mapach mogło cieszyć się z walki o kolejne stopnie majora.