Dołącz do naszej społeczności!

Bartłomiej Paluch

Bartłomiej PaluchWedług najnowszych doniesień już od 13 listopada Steam umożliwi płatności m.in w złotówkach! Czy będzie to miało wpływ na ceny gier?

Wedle oficjalnych maili wysłanych do deweloperów już od 13 listopada na steamie ma pojawić się 10 nowych walut, w tym Polskie Złotówki:

Na podstawie najnowszych informacji od twórców gier w panelu zarządzania pojawiła się już możliwość dostosowania cen pod nowe waluty. Według jednego z polskich deweloperów steam opublikował zalecane przeliczniki z euro na złotówki, które prezentują się one następująco:

0,99 euro – 3,59 zł

4,99 euro – 17,99 zł

9,99 euro – 35,99 zł

14,99 euro – 53,99 zł

19,99 euro – 71,99 zł

27,99 euro – 107,99 zł

Jak możemy zauważyć przelicznik jest bardzo korzystny, gdyż przykładowo aktualnie za War for the Overworld musimy zapłacić około 120zł, a po nadchodzących zmianach zapłacimy 107,99zł, czyli 12zł mniej! Dotychczas oprócz wysokiego kursu euro dochodziły również opłaty za przewalutowanie i powodowało to wysokie ceny gier w Polsce.

Dzięki dodaniu polskiej waluty zapłacimy zatem mniej, co może przyczynić się w małym stopniu do zmniejszenia piractwa w naszym kraju.

Jeśli chodzi o prezenty, to nadal będzie je można przesyłać w obrębie całej Europy, nie będą one posiadały blokady regionalnej tylko na Polskę.

Ważną informacją jest fakt, że jeśli wydawca nie uzupełni cen w danej walucie, zniknie możliwość kupowania gry w danym regionie. Miejmy nadzieję, że ze sklepu nie zniknie żaden popularny tytuł.

 

Kolejną zaskakującą informacją jest to, że na platformie pojawią się nowe metody płatności w tym m.in Przelewy24 dzięki czemu nie będzie trzeba podpinać karty kredytowej lub używać paypala, aby bezpiecznie zapłacić za swoje zakupy. 

 


Proponowane posty:


Inne

Blizzard zakazuje pepe!


Inne

BLACK FLAG ZA DARMO


Inne

Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie!


SPONSOROWANE

Udostępnij post: