Dołącz do naszej społeczności!

Michał Zieliński

Michał ZielińskiO załączeniu gier komputerowych jako dyscyplina olimpijska mówi się nie od dziś. Nieoficjalnie na igrzyskach zimowych w Koreii Południowej zobaczymy Star Craft II. W praktyce to tylko patronat który może być początkiem wielkich zmian.

 

Zawody odbywają się w ramach cyklu Intel Extreme Masters gdzie 18 graczy zmierzy się o nagrody z puli 150 tysięcy dolarów. Wśród uczestników jest także Polak, Mikołajo “Elazer” Ogonowski który obecnie znajduje się w półfinałach przeciwko kanadyjskiej zawodniczce Sasha "Scarlett" Hostyn.

 

Zawody odbywają się ~3 dni przed rozpoczęciem zimowych Igrzysk Olimpijskich na jednym z największych obiektów zbudowanych do tego celu. Pomysłodawcą aby wykorzystać IEM w celu promowania Esportu jako dyscypliny sportowej zaproponował Intel który jest sponsorem obydwóch imprez. Dodatkowo rozważane jest zaliczenie rozgrywek komputerowych jako oficjalna konkurencja olimpijska. Na razie wiadomo, że oficjalnie esport pojawi się na Igrzyskach Azjatyckich w 2022 w Dżakarcie.


Proponowane posty:


Inne

DARK SOULS, CZYLI NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY JAK GO MALUJĄ.


Inne

COMPANY OF HEROES 2 ZA DARMO


Inne

Esportowy styczeń, czyli jakie turnieje otwierają nam 2018!


SPONSOROWANE

Udostępnij post: