Counter Strike

CUDOWNY DZIEŃ DLA POLSKIEGO CSA!

W dniu dzisiejszym, aż dwie Polskie ekipy miały szanse na finał, w dwóch różnych turniejach. Które z wygrały i jakim wynikiem? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Game Clash Masters 2019

Illuminar Gaming vs. Sprout

Gdyńska Arena, aż wrzała z emocji! Duża większość zebranych kibicowała Polskiej formacji! Finał odbył się w systemie BO5. Wybór pierwszej mapy przypadł Niemieckiej drużynie, wybrali oni Miragea. Ten dla naszych rodaków nie zaczął się dobrze w pewnym momencie pierwszej części spotkania przegrywali, aż  9:2. Do jej końca stan lekko się poprawił – 10:5. Po zmianie stron mecz obrócił się o 180 stopni! IHG przejęło zupełnie inicjatywę meczu, oddając rywalą tylko trzy rundy. W rezulatcie Polacy z wyniku 5:10 zrobili wynik 16:13 i wygrali pierwszą mapę.

Teraz pora na wybór drużyny z Polski, Overpass. A on zaczął się dla nas świetnie podopieczni IMDema, wygrali pierwsze sześć z siedmiu rund! Niestety do końca połowy nie byli w stanie skutecznie zaatakować swoich opponentów przez co nie zdobyli już żadnej rundy i przegrali połowę 6:9. Dalsza część spotkania ponownie zaczęła się dobrze dla IHG z pierwszych ośmiu rund, sześć przypisali do swojego konta, po czym przegrali trzy kolejne rundy. Na szczęście ostatnie cztery rundy wpadły na konto Polaków, co dało im wygraną 16:14 na drugiej mapie.

Ponownie mapę wybierają Niemcy, gramy Traina. Obie drużyny zdobywają po trzy rundy, następnie Illuminar zdobywa pięć kolejnych. Do piętnastej rundy Polacy zdobywają jeszcze jedna rundę, a połowa kończy się wynikiem 9:6 na korzyść naszych. Druga połowa nie zaczęła się po myśli naszych reprezentantów. Przegrali oni pierwsze sześć rund. W ramach odwetu Illuminar Gaming zdobywa siedem rund z rzędu i wygrywa wielki finał Game Clash Masters 2019 wynikiem 3:0

V4 Future Sports Festival 2019

Virtus.pro vs. Tricked

Pora na finał węgierskiego turnieju! Zanim nasi Polacy znaleźli się w finale pokonali oni mousesports 2:0 (Mirage 16:3, Inferno 16:14).

Pierwszą mapę wybierało Virtus.pro i wybór nie mógł paść na nic innego jak Mirage. Ten zaczął się od wygranych dwóch pierwszych rund przez Duńczyków, następnie VP odpowiedziało trzy razy i starało kolejne dwie rundy. Pięć następnych oczek dopisały sobie Niedźwiedzie. Pierwsza część kończy się wynikiem 9:6 dla Polaków. Początek drugiej połowy to pięć rund dla VP. Tricked postanowiło postraszyć polskich kibiców wygrywając sześć rund z rzędu. Na szczęście ostatnie dwie rundy wpadają na konto podopiecznych Kubena.

Na drugą mapę Duńczycy wybrali Nukea. Drużyna Snaxa zaczęła planszę w fatalnym stylu, będąc po stronie broniącej przegrali pięć pierwszych rund. Na szczęście Polacy przegrali już tylko dwie rundy. Po piętnastu rundach na tablicy widniał wynik 8:7 dla VP. Zmiana stron przyniosła tragiczne w skutkach zdarzenia. Polska drużyna ugrała tylko dwie rundy, przez co przegrała drugą mapę 10:16.

Mapą decydującą o wygrać, albo nie wygrać był, Train. Trzy pierwsze rundy trafiają na konto naszej drużyny, lecz późnej cała gra się posypała. Dwanaście kolejnych rund były serią nieszczęść i porażek przez, które Niedźwiedzie przegrały dwanaście rund z rzędu. Zmiana stron przyniosła kolejne dwie przegrane rundy, następnie Polacy rzucili się w pościg wygrywając siedem rund z rzędu, po czym oddali jedną i wygrywając jeszcze jedną – ostatnią rundę. Tricked wynikiem 16:11 wygrywa trzecią mapę i zgarnia tytuł V4 Future Sports Festival 2019.