DZIEŃ NIESPODZIANEK! PIERWSZE ĆWIERĆFINAŁY MAJORA!

Dzisiejszego dnia odbyły się pierwsze mecze w ramach play-offów Majora, a w nich spore niespodzianki!

Jeszcze przed opisem meczów, chce wam podrzucić ceremonie otwarcia, która moim zdaniem była epicka [click]

ENCE vs. Renegades

W tym pojedynku, faworytem nie tylko do wygrania tego meczu, ale także całego turnieju było ENCE. Pierwszą mapę wybrała australijska organizajca, był to Mirage. Pierwsza połowa tego dnia zaczęła sie dla Finów tragincznie. Wyniku 4:11 na korzyść Renegades nikt się nie spodziewał. Druga połowa była już tylko gwoździem do trumny ENCE. Pierwsza mapa ląduje na koncie Renegades z wynikiem 16:5.

Przyszła pora na wybór Finów, czyli Nukea. Pierwsza połowa, była jak najbardziej na plus dla fińskiej drużyny. Wygrali oni pierwszą połowę 9:6, będąc po stronie atakującej. Niestety cały czar prysł po zmianie stron, gdzie zdołoali oni ugrać tylko jeszcze trzy rundy. Kangury po comebacku wygrywają drugą mapę 16:12 i eliminują ENCE z turnieju! Finowie zajęli 5.-8. miejsce, co daje im status legend oraz 35.000$.

Vitality vs. Avangar

Drugi i ostatni mecz tego dnia zaczął się na Mirageu, wybranym przez Vitality. Pierwsza połowa była całkiem wyrównana, zakończyła się wynikiem 8:7 dla kazachstańskiej organizacji. Zmiana stron przyniosła zmanę toku meczu, gdzie francuzka organizacja wygrała jeszcze tylko dwie rundy. Pierwsza mapa wpadła na konto Avangar – 16:9.

Drugą mapę wybrało Avangar, było to Inferno. Ta mapa zaczęła się pozytywnie dla Francuzów, wygrali oni pierwszą połowę 9:6. Zmianie stron w tym wypadku nie oznaczała zmiany lidera. Drużyna Alexa zdołała zabezpieczyć drugą mapę w serii wynikiem 16:11 i doprowadzając do remisu.

Ostatnią i decydującą mapą, był Dust 2. Piersza część tej mapy przyniosła Nam kolejną dziś sporą niespodziankę! Avangr kończy pierwszą połowę 12:3 i praktycznie uniemożliwia oddanie mapy, na rzecz swoich rywali. Vitality jeszcze powalczyło, ale druga połowa zakończona na ich korzyść wynikiem 7:4 i tak nie pozwoliła im dogonić opponentów. Przegrywają mapę 10:16, a serię 1:2. W ten sposób sensacyjnie francuzka organizacja odpada z kompetycji zajmując 5.-8. miejsce, gwarantując sobie status legend oraz 35.000$